Zamknij
REKLAMA

Borne Sulinowo pokryje sieć kamer monitoringu. Będzie bezpieczniej

09.08, 25.11.2022 . Aktualizacja: 09.09, 25.11.2022
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

W Bornem Sulinowie pojawią się nowe kamery monitoringu. Borneński system monitogingu zostanie zmodernizowany i powiększony o kolejne nowoczesne kamery, które pojawią się w 15 różnych miejscach. Wiemy, gdzie staną kamery.

Już niedługo mieszkańcy Bornego Sulinowa będą mogli poczuć się bezpieczniej. Urzednicy postanowiły rozszerzyć system monitoringu dokupując nowe kamery i wymieniają stare analogowe na nowoczesne cyfrowe urządzenia.

Do tej pory w Bornem Sulinowie działał monitoring miejski, który składał się z 8 kamer obrotowych. Większość kamer znajdowała się wzdłuż głównej arterii, czyli Al. Niepodległości. Niestety są to stare analogowe kamery, a część z nich jest już niesprawna. Podgląd z kamer ma Straż Miejska, niestety nie ma całodobowego nadzoru i w przypadku kamer obrotowych gdzie ustawione są tzw. presety bardzo często w sytuacjach istotnych kamera obraca się i dane zdarzenie nie zostanie wówczas zarejestrowane. Takie sytuacje miały miejsce wielokrotnie.

Będzie bezpieczniej

Borne Sulinowo przystąpiło właśnie do modernizacji miejskiego monitoringu. Efektem końcowym będzie pokrycie miasta siecią 39 nowoczesnych stałych kamer, które będą czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców. Cztery z nich będą zainstalowane wewnątrz budynków użyteczności publicznej. Pozostałe pojawią się między innymi na skrzyżowaniach ulic: Zielona / Niepodległości, Lipowa / Niepodległości, BKO, Wojska Polskiego / Niepodległości, Sosnowa / Niepodległości oraz na obiektach CKiR ORLIK, CKiR budynek, Zielona WC, Rondo na Nadarzyce, Targowisko, CKiR / Niepodległości, Biblioteka, Boisko (Stadion), Urząd Miejski, Inkubator przedsiębiorczości.

Wszystkie kamery zewnętrzne będą posiadały promienniki podczerwieni do 60 m, czyli umożliwiającej uzyskanie bardzo dobrej jakości obrazu w warunkach ograniczonego oświetlenia. Dodatkowo będą zakupione trzy zestawy kamer mobilnych GSM z dodatkowymi akumulatorami solarnymi – umieszczanych w miejscach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia zasilania.

Umowa z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę została już podpisana. Termin wykonania prac planowany jest na 20 grudnia tego roku, przy czym większość prac ziemnych jest praktycznie ukończona. Największym wyzwaniem pozostają prace na zewnątrz, które są w dużej mierze uzależnione od warunków pogodowych.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Gość Gość

10 0

Oprócz kamer to poprosimy jeszcze o dodatkowe śmietniki, posprzątanie zalegających stert liści,naprawę bocznych dróg, doswietlenie ulic....itd itd 10:19, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UnoUno

5 0

To prawda będzie bez pieczniej, a precyzyjniej bez pieczy czyli bez ochrony. 18:48, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AQQ.AQQ.

6 0

A na czym ta poprawa bezpieczeństwa będzie polegała? Na wydaniu kasy bez sensu? 21:50, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Smutny PolakSmutny Polak

3 0

A kocie łby przy pepeszy sa bezpieczniejsze😡Po co inwestowac w dojazd do Bornego Sulinowa? Po co kamery jak drzewa w miescie wyrzynaja. Za miesiac bedzie widac wszystko golym okiem, jak na stepie 21:57, 26.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

1 0

Prawdą jest, że więcej kamer to jest bezpieczniej, szkodnik rzadziej pod kamerą nie uszkodzi zapakowany samochód itd., ale trzeba się zastanowić nad innymi rzeczami, kto te kamery będzie obsługiwał, czy to będzie dorywczo, ktoś siądzie i przejrzy nagrania z całej doby, z całego miasta, czy tylko jak coś się stanie - to są dodatkowe etaty, czy posadzić strażników miejskich, którzy i tak nic nie robią, nie widać ich na mieście, powinien być przez cały czas na mieście, patrolować rejony sklepów, dbać o porządek, a nie wozić się radiowozem 13:38, 27.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%