Zamknij

Samorząd województwa wesprze organizację dodatkowych lekcji i zajęć edukacyjnych

12:00, 09.09.2021 Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Aktualizacja: 12:01, 09.09.2021
Skomentuj Dzieci i młodzież skorzysta m.in. z pomocy psychologicznej czy zajęć wyrównawczych Dzieci i młodzież skorzysta m.in. z pomocy psychologicznej czy zajęć wyrównawczych

Samorząd województwa wesprze organizację dodatkowych lekcji i zajęć edukacyjnych. Dzieci i młodzież skorzysta m.in. z pomocy psychologicznej czy zajęć wyrównawczych. Takie możliwości będą w Białogardzie i Świnoujściu. W najbliższym czasie podobne działania maja być prowadzone również w Białym Borze.

Pomoc psychologiczna, wsparcie pedagogiczne, terapia, lekcje wyrównawcze – to propozycje dodatkowych popołudniowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z powiatu białogardzkiego. Karlińskie stowarzyszenie „Stonoga” zamierza zrealizować je w drugiej połowie września w ramach projektu „Terapia po godzinach” na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie. Wszystko po to, by dzieci i młodzież zyskała większą pewność siebie, podniosła swoją samoocenę oraz uzupełniła braki wiedzy  wynikające z tempa nauki, indywidualnych uzdolnień czy trudności. Urząd Marszałkowski wesprze zadanie kwotą 10 tys. zł.

 – Szkoły to placówki szczególnie dotknięte przez pandemię koronawirusa. Nowa forma organizacji zajęć lekcyjnych była bardzo trudna, niekiedy mocno niedostosowana do możliwości i potrzeb uczniów. To spowodowało braki w przyswajaniu wiedzy i zrodziło kłopoty natury psychologiczno-pedagogicznej. Działania zaoferowane przez stowarzyszenie „Stonoga” z Karlina zdecydowaliśmy się dofinansować, bo to ciekawy projekt, niezwykle potrzebny, o szlachetnym celu – mówi członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Na dodatkowe zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022 mogą liczyć także uczniowie Technikum dla Młodzieży przy Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu. W tym przypadku chodzi o dodatkowe godziny polskiego dla uczniów niebędących obywatelami polskimi, których znajomość języka nie pozwala na swobodne korzystanie z nauki. Samorząd województwa wykorzystując zapisy ustawy Prawo oświatowe wyraził zgodę na zwiększenie liczby godzin języka polskiego w tygodniu w sumie dla 4 osób. Jeden uczeń przyjechał z Gruzji, trzech z Ukrainy.

Te drobne z pozoru działania ułatwiają osobom spoza Polski dobry start na terenie naszego kraju. Biorąc pod uwagę demografię i zapotrzebowanie ze strony rynku pracy – samorząd województwa musi tworzyć sprzyjające warunki dla wszystkich, którzy chcą związać swoją przyszłość z regionem – zaznacza Stanisław Wziątek.

Podobne działania związane z nauką języka polskiego planowane są także w I Liceum Ogólnokształcącym w Białym Borze, do którego uczęszcza mniejszość ukraińska i Ukraińcy.

(Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%