Zamknij
REKLAMA

W Barwicach niczym w słonecznej Italii. Było gwarno, kolorowo i bardzo „włosko”.

09.00, 02.08.2022 . Aktualizacja: 09.05, 02.08.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Coroczne święto barwiczan, czyli „Dni Barwic”, upłynęło w tym roku pod znakiem koncertów i animacji w parku miejskim. Było gwarno, kolorowo i bardzo „włosko”.

[FOTORELACJA]6748[/FOTORELACJA]

W sobotę (30 lipca) do parku miejskiego w Barwicach powróciła scena muzyczna i beztroski klimat zabawy, a tłum gości wypełnił skwery i alejki. Była to doskonała okazja do spotkań w gronie znajomych, spokojnej biesiady lub rodzinnych szaleństw w strefie animacji.

Wydarzenie rozpoczęło się od wizyty załóg biorących udział w VII Dixie Rajd Old Mobile. Stylowe pojazdy i eleganccy kierowcy stanowili piękne tło dla występu zespołu Dixie Band. Następne na scenę wkroczyli podopieczni lokalnego Ośrodka Kultury i Turystyki, a zaraz po nich rozśpiewany duet Halina Benedyk i Marco Antonelli, którzy przenieśli publiczność w czasy największej popularności italo disco, kiedy to zdobywali trzecie miejsce podczas Festiwalu w Sopocie (1984 za utwór „Frontiera”).

Wieczór należał do charyzmatycznego Stefano Terrazzino z zespołem, a noc do lokalnego DJ-a Rafała Jóźwika.

Jak zwykle podczas takich okazji nie brakowało kramów z różnorodnymi przekąskami, dmuchanych zamków, stanowisk do zaplatania kolorowych warkoczy czy ozdobienia buziek wesołymi malunkami. Najmłodsi mogli przebierać w ofercie kramów z gadżetami, pojeździć mini autami na baterie czy skorzystać z drabinek na nowo otwartym placu zabaw.

Do tradycji obchodów Dni Barwic, należy również wręczenie nagród posiadaczom najpiękniejszych posesji i balkonów. Tym razem w kategorii „zabudowa jednorodzinna” zwyciężyła pani Bożena Kacperska z Sulikowa, natomiast posiadaczką najpiękniejszego balkonu wybrano panią Marię Grubą z Barwic. Tytuł najpiękniejszej wsi odebrał pan sołtys Jan Jaskółka reprezentujący Jeziorki, a najestetyczniejszym zakładem pracy obwołano „Woprol”sp. J.Z.P Olejniczak, W.Liszka.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

swojak swojak

0 0

Fajnie , jak za dawnych czasów 11:38, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%