Zamknij
REKLAMA

Będą zbierali dane pogodowe. Stacje pogodowe ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

16:18, 19.07.2021 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie gmin Barwice i Szczecinek staną wkrótce dwie stacje pogodowe. Będzie to odpowiedź na suszę, a tym samym nieustającą potrzebę monitorowania sytuacji meteorologicznej. Obie gminy podpisały dziś (17.07) umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadań.

Stacja będzie wykorzystywana do zbierania danych hydrologicznych i meteorologicznych w zakresie nasłonecznienia, wilgotności powietrza, prędkości i kierunku wiatru oraz ciśnienia atmosferycznego. Dane będą przekazywane na bieżąco do urzędów.  Stacje wybudowane zostaną zgodnie z parametrami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. 

Pozyskane dane pogodowe pozwolą podjąć rolnikom i sadownikom lepsze decyzje co do tego, kiedy lub ile nawadniać, dotyczące terminu sadzenia, czy nawożenia oraz doboru optymalnego czasu i miejsca zabiegów ochronnych.

Jedna ze stacji stanie w pobliżu m. Nowe Gonne (gm. Szczecinek), druga w m. Śmilcz. Koszt budowy każdej ze stacji to kwota około 60 tys. zł. Dofinansowanie przewidziane jest na poziomie 40 tys. zł

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%