Zamknij
REKLAMA

Ponad sto projektów do wyboru w Programie Społecznik. Rusza internetowe głosowanie

13:18, 10.05.2021 | wzp.pl
Skomentuj wzp.pl
REKLAMA

Mieszkanki i mieszkańcy Pomorza Zachodniego wybierają najlepsze regionalne inicjatywy obywatelskie w Programie Społecznik. W czwartek, 6 maja 2021 r. wystartowało internetowe głosowanie. Na realizację najlepszych pomysłów Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował pół miliona złotych. – Wybieramy do realizacji projekty szczególe – przygotowane przez Społeczniczki i Społeczników dla nas! To inicjatywy „szyte na miarę” społeczności lokalnych, w których żyjemy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Zgłoszone przez Społeczników i Społeczniczki projekty mają szansę na dofinansowanie w wysokości nawet 10 tys. zł. Warunek? Trzeba zdobyć głosy w internetowym głosowaniu. Na dotację ma szansę 50 najciekawszych przedsięwzięć.

– Dzięki tym projektom nasze najbliższe otoczenie będzie tętnić życiem i pozytywną energią ludzi, którym zależy na Pomorzu Zachodnim. Część zaplanowanych działań dotyczy ekologii, ponieważ wyzwań w tym obszarze nie brakuje. Program Społecznik to także pole do realizacji działań młodzieżowych, zachęcających do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, ale i szeroki wachlarz sportowych i kulturalnych aktywności, dostosowanych do dzisiejszych realiów  – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Mieszkanki i mieszkańcy będą wybierać projekty za pośrednictwem nowej platformy internetowej dostępnej pod adresem https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl. Do głosowania wskazano w sumie 104 inicjatywy, w tym 64 inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz 40 inicjatyw o zasięgu powiatowym. Będą one realizowane od 1 lipca do 6 grudnia 2021 roku.

Platforma do głosowania dostępna jest pod adresem: https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl

Głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy regionu, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia. Głos można oddać na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (według miejsca zamieszkania).

Aby głos był ważny, należy głosować podając: imię i nazwisko, adres e-mail, datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody, a także podać powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania.

Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz. Po oddaniu głosu otrzymamy wiadomość, by potwierdzić głosowanie. Wystarczy kliknąć w przesłany link.

Oddanie głosu będzie możliwe jest od 6 maja 2021 r. do godz. 20 maja 2021 r., do godz. 23:59.

Wyniki głosowania poznamy 24 maja 2021 r.

W tym głosowaniu szczególnie ważne jest zaangażowanie głosujących. Aby inicjatywy mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć: minimum 200 głosów na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu regionalnym oraz minimum 0,15% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2019 r.) na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 200 głosów dla Miasta Szczecin.

Program Społecznik na lata 2019-2021 jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

(wzp.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

123123

0 0

Spolecznictwo to ciezki chlebek bycie spolecznikiem takim prawdziwym nie za pieniądze podatników 19:12, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%