Zamknij
10:18, 30.04.2022

29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. To święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod auspicjami UNESCO. Data obchodów – w tym roku przypadająca na miniony piątek – wybrana została na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a.

Zgodnie z tradycją, każdego roku inny wybitny artysta przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy kochają i uprawiają taniec (w tym roku zaszczyt ten przypadł Koreance Kang Sue-jin), a w różnych destynacjach na świecie odbywają się taneczne imprezy.

W Polsce mogliśmy usłyszeć o „Postpandemicznym Polonezie Politechnicznym” jakiego odtańczyli poznańscy studenci czy wyzwaniu podjętym przez tancerza Daniela Leżonia, który zdecydował się tańczyć bez przerwy przez 24 godziny!

Szczecinecki akcent w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca miał miejsce na Placu Wolności, gdzie grupa entuzjastów złożona przede wszystkim z członków Klub Tańca Towarzyskiego „AIDA” oraz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku dała popis swoich umiejętności. Jak zaznacza pani Katarzyna Balon – główna organizatorka wydarzenia – spotkanie miało charakter „mocno spontaniczny” i zorganizowane zostało przede wszystkim, aby czerpać radość z tańca, bez względu na wiek czy stopień profesjonalizacji uczestników.

W ramach przygotowanej choreografii, mogliśmy zobaczyć energetyczną cha-chę, układ dyskotekowy, uczestniczyć w prapremierowym wykonaniu choreografii „Prosto do Memphis” oraz podziwiać „belgijkę” odtańczoną do polskiej muzyki ludowej!

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Bal Karnawałowy seniorów w Turowie.
zobacz fotorelację
Kompleks sportowy ZST gotowy do użytk
zobacz fotorelację
Wernisaż „W cieniu światła” – Galeria Zamek
zobacz fotorelację
Ciężarówka w rowie pod Szczecinkiem
zobacz fotorelację
Studniówka ZS nr 7 w Białym Borze
zobacz fotorelację
Studniówki 2026. Tak się bawili maturzyści z STO!
zobacz fotorelację
Studniówkowy szał trwa! Bal maturzystów ZS nr 2
zobacz fotorelację
Ruiny pałacu w Juchowie zabezpieczone
zobacz fotorelację
Wypadek ciężarówki na DK11 – zdjęcia z miejsca
zobacz fotorelację
Żółtnica zagrała dla dzieci. Udany finał WOŚP
zobacz fotorelację

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz