Zamknij
REKLAMA

„Sztuka na Pomorzu” - Galeria „Zamek” zaprasza na nową wystawę.

07:25, 20.11.2021 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Porcja dobrego malarstwa może być sposobem na urozmaicenie ponurego, listopadowego dnia. Zadbała o to szczecinecka Galeria „Zamek”, która w miniony czwartek (18 listopada) uroczystym wernisażem zainaugurowała wystawę „Sztuka na Pomorzu”. Ekspozycja jest elementem większego cyklu prezentującego dorobek artystyczny współczesnych twórców z naszego regionu, których poza pochodzeniem łączy także przynależność Związku Polskich Artystów Plastyków.

W szczecineckiej Galerii udało się zgromadzić prace dwunastu utytułowanych artystek, które zaprezentowały niezwykle szeroki przekrój podejmowanych tematów i technik twórczych, obejmujących: rysunek, malarstwo, grafikę tradycyjną, grafikę cyfrową oraz kolaż.

Ze względów sentymentalnych pracami szczególnie chętnie podziwianymi, były dzieła pochodzących znad Trzesiecka: Wiesławy Markiewicz (malarki) oraz Magdaleny Tyczki (specjalizującej się w technikach mieszanych). Jako najciekawszy w formie, odwiedzający wskazali jednak dyptyk „Odbicia” autorstwa stargardzkiej artystki Bernadety Wdzięcznej. Kobieta znana jest z zamiłowania do malarstwa portretowego i figuratywnego, które uprawia unikatową, autorską techniką na organicznych tkaninach z ich reliefowym użyciem. Przez gości obecnych podczas wernisażu, praca pani Wdzięcznej opisywana była jako fascynująca, niebanalna, piękna, a nawet hipnotyczna…

Jeśli i wy chcielibyście przekonać się które z kilkudziesięciu dzieł okaże się waszym ulubionym, wystawa „Sztuka na Pomorzu”, dostępna będzie dla odwiedzających aż do 20 grudnia.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%