Porcja dobrego malarstwa może być sposobem na urozmaicenie ponurego, listopadowego dnia. Zadbała o to szczecinecka Galeria „Zamek”, która w miniony czwartek (18 listopada) uroczystym wernisażem zainaugurowała wystawę „Sztuka na Pomorzu”. Ekspozycja jest elementem większego cyklu prezentującego dorobek artystyczny współczesnych twórców z naszego regionu, których poza pochodzeniem łączy także przynależność Związku Polskich Artystów Plastyków.
W szczecineckiej Galerii udało się zgromadzić prace dwunastu utytułowanych artystek, które zaprezentowały niezwykle szeroki przekrój podejmowanych tematów i technik twórczych, obejmujących: rysunek, malarstwo, grafikę tradycyjną, grafikę cyfrową oraz kolaż.
Ze względów sentymentalnych pracami szczególnie chętnie podziwianymi, były dzieła pochodzących znad Trzesiecka: Wiesławy Markiewicz (malarki) oraz Magdaleny Tyczki (specjalizującej się w technikach mieszanych). Jako najciekawszy w formie, odwiedzający wskazali jednak dyptyk „Odbicia” autorstwa stargardzkiej artystki Bernadety Wdzięcznej. Kobieta znana jest z zamiłowania do malarstwa portretowego i figuratywnego, które uprawia unikatową, autorską techniką na organicznych tkaninach z ich reliefowym użyciem. Przez gości obecnych podczas wernisażu, praca pani Wdzięcznej opisywana była jako fascynująca, niebanalna, piękna, a nawet hipnotyczna…
Jeśli i wy chcielibyście przekonać się które z kilkudziesięciu dzieł okaże się waszym ulubionym, wystawa „Sztuka na Pomorzu”, dostępna będzie dla odwiedzających aż do 20 grudnia.
Nocny wypadek pod Szczecinkiem.
BIEDNY DZIK. Zwierzęta są biedne. Uświadomcie sobie że to las i zwolnijcie a nie uważacie się za bogów. Dzik miał rodzinę.!! Tak jak do Kołobrzegu lasy odgrodzone ale nie ma mostów dla zwierząt
Janek
07:45, 2025-11-08
Największa inwestycja Gminy Szczecinek zakończona.
Na to warto wydać pieniądze. ALE NA PKP NA PIERWSZYM PERONIE NIE MA NADAL WINDY HALOOOO LUDZIE NADWYRĘŻAJĄ SIĘ ITD JAK KTOŚ ZWICHNIE REKW TO PODA MIASTO ŻE PRZEJĘŁO PKP I NIE MA WIND GDZIE TE 22,5 mln złoty na białe kafelki i białe ściany poszły???
Maniek
07:40, 2025-11-08
Największa inwestycja Gminy Szczecinek zakończona.
I tak nie działa wszystko dobrze bo cały czas ścieki wywozi szambiarka co chwilę awaria.
Eko
07:29, 2025-11-08
Miasto wygrało w sądzie z „Tęczą”.
Dziwne by było gdyby ktoś wygrał z gangiem olsena
Niebać tuska
04:53, 2025-11-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz