Zamknij
REKLAMA

Frekwencyjny prezent na potrójny jubileusz. Szkoła Muzyczna w Szczecinku świętuje.

08:25, 06.09.2021 | T.N
Skomentuj
REKLAMA

Tak dobrej rekrutacji w murach najgłośniejszej szkoły w Szczecinku jeszcze nie było. Nie wszyscy zainteresowani rozpoczęli naukę w pierwszej klasie.

265-ciu uczniów, 45-osobowa kadra nauczycielska - w takim składzie osobowym rozpoczął się nowy rok szkolny w murach Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Uczniów mogło być jeszcze więcej, ale nie wszyscy mogli zostać przyjęci.

Pod kreską znalazła się grupa kilkunastu osób. To jest dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja, bo chcielibyśmy przyjąć wszystkich. Ale szkoła ma pewne ograniczenia godzinowe, potencjał do wykorzystania. Mimo to startujemy z “wysokiego C” 

Wyjaśnia Agnieszka Orłowska, dyrektorka szkoły, która uważa, że przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. To sukces czerwcowego koncertu na Placu Wolności, który pokazał atuty szkoły. To także większa świadomość rodziców, którzy stawiają na rozwój swoich pociech.

Takie umuzykalnianie dziecka powoduje, że dziecko inaczej się rozwija. Nie tylko w zakresie gry na instrumencie, ale także kształtowania światopoglądu, osobowości, wyrabianie nawyku systematycznej pracy. Potem te predyspozycje zostają i przydają się. Nawet jeśli ktoś nie kontynuuje gry na instrumentach. 

Rozpoczęty rok szkolny w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Szczecinku to wyjątkowy moment. Placówka za kilka dni świętować będzie potrójny jubileusz: 75-lecie szkolnictwa artystycznego w regionie, 60-lecie utworzenia szkoły muzycznej i 50-lecie nadania jej imienia Oskara Kolberga. Z tej okazji w piątek, 17. września planowane są wydarzenia rocznicowe - szkoła otrzyma nowy sztandar, spotkają się także absolwenci, którzy kształcili się w murach szczecineckiej szkoły.


 

(T.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

annaaannaa

0 0

'Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 09:12, 07.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZygaZyga

0 0

To zapisz się na klarnet. 10:01, 07.09.2021


REKLAMA
0%