Zamknij
REKLAMA

Wystawa w Białogardzie ze szczecineckimi akcentami

11:15, 21.05.2020 | HG
Skomentuj
REKLAMA

19 maja o godzinie 12:00 uroczyście otwarto wystawę rzeźby autorstwa Romualda Wiśniewskiego w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

Słowo wstępne wygłosił Dyrektor Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie Paweł Wiśniewski, który przywitał artystę i zgromadzonych gości jak też świat mediów ponieważ transmisja otwarcia odbyła się online.  

Artysta zaprezentował swój dorobek z jego drogi artystycznej, który można oglądać w obiekcie Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie od 20 maja do 26 czerwca i rozkoszować się wielobarwnym światem kultury i etykiety.

Artysta osobiście zaprezentował szereg prac, które lokalnym mieszkańcom i mediom omówił. Pomiędzy dziełami, które wyszły spod jego rąk w pracowni w Kamicy pod Kołobrzegiem, pojawiły się  akcenty pochodzące wprost ze Szczecinka, wyeksponowano bowiem pracę, która przedstawia znaną kamienicę u zbiegu ulic Koszalińskiej i Zielonej oraz płaskorzeźbę znanego globtrotera - Obywatela Włapko.  

Całe wydarzenie kulturalne można również obejrzeć on line Facebook Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

ROMUALD WIŚNIEWSKI urodził się w Zielonej Górze 1963 roku. Studia w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby. W 1991 r. obronił dyplom w pracowni rzeźby w kamieniu u prof. Janusza Pastwy. Uczył się w pracowniach profesorów: Gustawa Zemły, Jana Kucza, Tadeusza Łodziany, Piotra Gawrona. W 1991 roku otrzymał wyróżnienie wśród studentów Wydziału Rzeźby za prace rysunkowe. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 1991 r. W latach 1995 - 1999 był Prezydentem Związku Artystów Rzeźbiarzy Okręgu Warszawskiego. W latach 1997 – 2008 prowadził autorską Pracownia Rzeźby na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Wzornictwa w Zakładzie Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Od 2000 członek Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”. Prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia „Sieciarnia” w Kołobrzegu. Od 2017 uczy rzeźby w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Eysymonta w Gryficach.Posiada własną pracownię rzeźbiarską i odlewnię w Kamicy w gm. Gościno specjalizującą się w wykonywaniu odlewów metodą na wosk tracony: pomników, małych form rzeźbiarskich, tablic, statuetek, medali w brązie. Tworzy również w kamieniu, żywicy. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz Anglii, Holandii, Kanadzie, Korei, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Włoszech, USA.

(HG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Rak Daniels na zdrowRak Daniels na zdrow

22 0

Kamienica Gaszkowskiego na slimaku. Całe miasto jest jak ślimak. Raki i inne nieboraki wstrzymuja jego rozw ój 08:23, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA