Zamknij
REKLAMA

Ludowo pod zamkiem. V Szczecineckie Spotkanie z Folklorem

07:17, 18.06.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz piąty spotkały się zespoły ludowe pod szczecineckim Zamkiem. Jest to impreza cykliczna, a tym razem przybrała formę przeglądu. Zespoły na scenie prezentowały folklor w czystej postaci.

Poza muzyką ludową nie zabrakło stoisk z rękodziełem. Było barwnie, śpiewnie i jak zawsze na takich spotkaniach, wesoło. Dlatego też nie zabrakło rzeszy miłośników tej muzyki. Jak mówią organizatorzy wszystkie nurty muzyczne mają swoje korzenie w muzyce ludowej. Warto pamiętać o rodzimej tradycji i ją kultywować. Taki jest główny cel tych spotkań – ocalić od zapomnienia. Bardzo trudno namówić jednak na uczestnictwo w takiej grupie muzycznej młodzież i dzieci.

- Bardzo często odwiedzamy szkoły jako zespół. Przekazując im nutkę historii. Dzieciaki są zachwycone strojami i muzyką również. Kiedy jednak pytamy, kto by chciał śpiewać w takim zespole entuzjazmu jest trochę mniej. – mówi Marzena Nowacka jeden z organizatorów spotkać folklorystycznych.

Na scenie prezentowały się zespoły z całego Pomorza. Przegląd wygrały Biadule z Kinowa - gmina Rymań, drugie miejsce zajęły Karpaty z Chałup, na trzecim miejscu uplasowały się Dobrowianki z Dobrowa - gmina Tychowo. Wyróżnienie otrzymał zespół Swojacy z Mirosławca. Utwory, które prezentowali na scenie ci ostatni były ich własną twórczością. Jako ostatni na scenie prezentował się gość specjalny, czyli zespół Swaty ze Będzina.

(br)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA