Zamknij
REKLAMA

Kolejne sukcesy Jędrzeja Gliszczyńskiego

06:00, 12.05.2019 | Joanna Wilczyńska
REKLAMA
Skomentuj

Kolejne sukcesy Jędrzeja Gliszczyńskiego. Wiersze Jędrzeja zostały wyróżnione w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Dzieci i Młodzieży „Bez granic” w Chrzanowie oraz w IV Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Piórem i Pędzlem” w Nałęczowie.

Jubileuszowy konkurs w Chrzanowie cieszył się niezwykłą popularnością wśród młodych twórców, którzy nadesłali aż 723 wiersze. Członkowie jury podkreślali, że mieli bardzo trudne zadanie, by z tak dużej ilości  dobrych prac wybrać i nagrodzić zaledwie kilkanaście utworów. W ocenie wierszy Jędrzeja zwrócono uwagę na zdolność obserwacji i odwagę przedstawiania rzeczywistości we własny sposób.

Konkurs w Nałęczowie organizowany był po raz czwarty. W tym myślą przewodnią było hasło „Na krańcu świata”.  W edycji literackiej jury oceniało ponad sto wierszy. Jak podkreślano w czasie omawiania wyników ujęcie tematu i jego interpretacja wielokrotnie zaskakiwała oceniających. Jędrzej ujął jury śmiałością stawiania tez i nadzieją, która wynika z tego, że kraniec nie musi być końcem. Jego wiersz był jednym z kilku prezentowych podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs.

Gratulujemy sukcesów!

(Joanna Wilczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JędrekJędrek

4 2

No to może Redakcja tego portalu opublikowałaby owe piękne strofy? Nuże! Do dzieła! 10:50, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone