12 godzin muzyki na żywo, miejsce dla 20 tys. osób w strefie dla publiczności, czołowi i rozpoznawani wykonawcy w kraju – tak w skrócie można przedstawić to, co będzie się działo w pierwszy weekend lipca w naszym mieście. To właśnie Szczecinek będzie gospodarzem dwudniowego wydarzenia muzycznego pod nazwą „Festiwal zdobywców Fryderyków”. To nowa inicjatywa i – jak podkreślają organizatorzy – jedyna w swoim rodzaju impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. Wydarzenie to będzie również transmitowane przez ogólnopolskie stacje telewizyjne.
W czwartek, 2 czerwca w szczecineckim zamku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących tego dwudniowego muzycznego wydarzenia.
- Jest mi bardzo miło, że będę producentem festiwalu, który mam nadzieję na wiele lat zagości i stworzy markę festiwalową w tej części Polski – mówi Marcin Bahara, szef firmy High Events.
- Jestem producentem dwóch ostatnich edycji Fryderyków. Pan burmistrz zaszczycił nas swoją obecnością na pierwszej edycji Fryderyków rok temu w Szczecinie. Później spotkaliśmy się w Szczecinku i porozmawialiśmy o tym, że fajnie by było wyprodukować coś dużego, co może podnieść rangę miasta jeszcze bardziej i stworzyć fajną markę festiwalową. I doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy, aby było to oparte o jakąś dużą markę, jaką z pewnością są festiwal i gala Fryderyków. Udało się porozumieć z organizatorem i głównym właścicielem marki Fryderyki. Teraz będziemy budować wspaniały festiwal tu, w Szczecinku.
Głos zabrał także burmistrz Daniel Rak:
- Decyzja już zapadła, jest ustalony termin i miejsce. Zastanawiałem się nad tym, w jaki sposób wejść na mapę wydarzeń muzycznych i doszliśmy do wniosku, że trzeba zrobić wydarzenie, które będzie co najmniej dwudniowe. Chciałbym, żeby właśnie poprzez takie festiwale Szczecinek na stałe wpisał się na mapę wieloletnich pomysłów muzycznych. Dla mnie, jako samorządowca, jest to też bardzo ważna promocja samego miasta. Szczecinek ma wspaniały potencjał i bogatą ofertę. I w związku z tym, że festiwal nie jest jednodniowy liczę na to, że osoby, które zjawią się w Szczecinku, będą mogły poznać też walory samego miasta. Chciałbym, żeby nasze miasto zostało przez gości zapamiętane przez z dobrych praktyk, dobrych rozwiązań muzycznych i nie tylko.
Festiwal Zdobywców Fryderyków odbędzie się w dniach 2-3 lipca na placu koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej. Poznaliśmy także line-up imprezy. W sobotę, 2 lipca na scenie wystąpią Tymek, Katarzyna Nosowska, Vito Bambino oraz Mrozu. Z kolei w niedzielę, 3 lipca będziemy mogli usłyszeć Agnieszkę Chylińską, Malika Montanę, Ralpha Kamińskiego oraz Mery Spolski. Otwarcie bram przewidziano o godz. 18.00, natomiast koncerty rozpoczną się o godz. 19.00.
- Szczecinek to miejscowość, która słynie z imprez medialnych, bo one były tutaj organizowane już nie raz – mówi Adrian Zalewski, specjalista ds. promocji wydarzeń medialnych.
- Festiwal, który tworzymy, będzie wielkim wydarzeniem. Nasze doświadczenie jest duże. Robiliśmy promocję pierwszych Fryderyków, które odbywały się w Katowicach, jeżeli chodzi o otwartą przestrzeń. Teraz to jest jeszcze większe zadanie, ponieważ to nie będzie tylko gala telewizyjna nagród, jak to było teraz w Szczecinie, ale w Szczecinku będą wielkie koncerty. 12 godzin muzyki na żywo, plac jest przygotowany na 20 tys. osób.
Karnet na jeden dzień festiwalu będzie można kupić w cenie 70 zł, natomiast karnet dwudniowy będzie do nabycia w cenie 100 zł. Sprzedaż biletów rusza od piątku, 3 czerwca. Będzie je można nabyć w kasie kina Wolność, a także online za pośrednictwem portali kupbilecik.pl oraz ebilet.pl
3 0
Dlaczego Szczecin zrezygnował z takiej super imprezy? Może coś było nie tak?
6 1
100 zl to troche nie za duzo?
5 0
W końcu coś!! Po latach
4 1
Stówa za imprezę na ogrodzonym klepisku? Przecież na tym placu nic nie ma. Postawią scenę, a jak bedzie deszcz to będziemy stać w błocie. Na górce rynkowej można by było fajny amfiteatr wybudować, a jeszcze lepiej przy bismarku.
0 0
Tylko powrót na OSiR gwarantuje udaną imprezę bo to klepisko wstyd pokazać w tv i niewiele pomieści...
0 0
Tylko powrót na OSiR gwarantuje udaną imprezę bo to klepisko wstyd pokazać w tv i niewiele pomieści...
1 0
Zamiast wydawać kasę na jakies szarpidruty na zamku żeby dzierżawca mogl zarobić to zaspinsorowali by koncert raz w roku jak inne miasta. Żałosne
0 1
Jak się nie podoba, to przecież nikt nie zmusza. 100zł za dwa dni koncertów to też nie majątek. Koneserzy będą w tym czasie w Gdyni. Dua Lipa, Maneskin, Imagine Dragons..... i wielu innych. więc po co marudzić jak jeszcze można wybierać.