Zamknij
REKLAMA

Ryk silników, piach i dobra zabawa. Przed nami „Dni Czołgisty”

08:48, 26.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, zwane potocznie „Dniem Czołgisty” ustanowiono na pamiątkę przybycia do ojczyzny 1 Pułku Czołgów, utworzonego we Francji z inicjatywy generała Józefa Hallera. W czerwcu 1919 roku polskie wojska pancerne wzbogaciły się o 120 lekkich modeli Renault FT 17, co czyniło je wówczas czwartymi na świecie pod względem siły.

Dzień Czołgisty to święto bliskie wszystkim pasjonatom militariów, a zwłaszcza tym zrzeszonym wokół Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie. W tym roku postanowili oni świętować aż przez trzy dni, tj. od 10 do 12 czerwca. Począwszy od godz. 11:00, na odwiedzających czekać będą pokazy pojazdów wojskowych, zarówno tych gąsienicowych, jak i kołowych. Będzie można zobaczyć sprzęty takie jak: czołg T-72, T-55 czy znany wszystkim z serialu „Czterej pancerni i pies” czołg T-34.

Poza tym przewidziano pokazy grup rekonstrukcyjnych, zwiedzanie hal muzealnych, strefę rozrywki dla najmłodszych oraz strefę gastronomiczna, gdzie będzie można zregenerować siły po całym dniu emocji.

Wieczory upłyną odwiedzającym pod znakiem dobrej muzyki. W piątkowy wieczór (10 czerwca) o 21:00 wystąpi zespół Kombi. Będzie to dobra okazja by przypomnieć sobie kultowe brzemienia lat 80 – tych i pobujać w rytm takich klasyków jak: „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię – za późno” czy „Królowie życia”. Zespół wystąpi w składzie: Zbyszek Fil- wokal, Sławomir Łosowski- instrumenty klawiszowe, Karol Kozłowski- bas oraz Tomasz Łosowski- perkusja.

W sobotę (11 czerwca) o 21:00 rozpocznie się koncert zespołu PIERSI. Znany z licznych przebojów, takich jak „Bałkanica” czy „Balanga” dla borneńskiej publiczności wystąpi w składzie: Zbyszek „Dziadek” Moździerski – bas, Marek „Mały” Kryjom - wokal, gitara, przeszkadzajki, Marcin „Manio” Papior – perkusja, Adam „Asan” Asanov – wokal, Adam „Hans” Kłos – gitara, Marcin „Rospor” Respondek – puzon oraz Erwin Żebro – trąbka.

Podsumowaniem całości będzie natomiast występ zespołu Łydka Grubasa. W niedzielę (12 czerwca) o 21:00 twórcy hitów „Rapapara”, „Gender” i „Ona mówi” zagrają w składzie: Ziggy - gitara, wokal, Hipis - wokal, Carlos - bas, chórki, Maciejka - perkusja oraz Długi - klawisze, chórki.

Bilety wstępu na imprezę do kupienia:

Dni Czołgisty - Borne Sulinowo Muzeum Militarnej Historii W Bornym Sulinowie, 10 czerwca | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl lub w dniu wydarzenia, dzieci do lat 6 wstęp wolny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Mieszkaniec od wieluMieszkaniec od wielu

11 2

Wyłącznie prywatna inicjatywa! Brawo! ! Samo Miasto nic porządnego nie zrobi bo ciagle ci sami od lat siedzą w urzędzie a nowi boja się coś mądrego zrobić bo stare dziadki krzywo patrzą !! Zaraz wybory może cokolwiek uda się zmienić! 09:16, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

3 0

"Mieszkaniec..." masz w pełni rację, sam Pan Jarosław M...i - dla wtajemniczonych wiadomo o kogo chodzi - prezes ze swoją nieliczną świtą bez pieniędzy nic nie zrobi, bo to zaraz będzie impreza masowa - koszty ochrony, medycy, podatki, śmieci. sprzątnie terenu itd. a Gmina jest jak twarda skała, nie ma i już. 17:13, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stary zły Kolektyw !Stary zły Kolektyw !

4 0

Najgorszy jest viceburmistrz ! Sam się na niczym nie zna a jeszcze innych blokuje ! Blokuje Zarówno inwestycje jak i pracowników! Niejedna najlepsza już uciekła z urzędu ! Wybory proszę szybko i już burmistrzowa niech nie układa się ponownie że musi viceburmistrza wziąć bo inaczej sama nie będzie burmistrzem! Wstyd za to ze samemu bez układów wygrać nie można! 19:15, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

102102

2 0

prawda 08:44, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wili71 Wili71

0 0

Zlot umiera. Nie może nic zaoferować uczestnikom. Rozwodnione piwo mogę wypić w domu. Niestety lepiej pojechać do Darłowa. Szanowni Państwo tak się robi imprezy dla militarnych. 05:35, 11.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%