Zamknij

KSW Szczecinek na Mistrzostwach Polski Oriental Rules juniorów i seniorów.

08:31, 07.12.2022 mat. pras. Aktualizacja: 08:34, 07.12.2022
Skomentuj fot. KSW Szczecinek fot. KSW Szczecinek

W dniach 2-3.12.2022 w Siedlcach odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Oriental Rules juniorów i seniorów.

W tej formule kickboxingu zawodnicy KSW Szczecinek startowali po raz pierwszy ze względu na wyjątkowo wymagającą i kontuzyjną odmianę formuły walki. Dyscyplina ta ma identyczne zasady walki jak tajski boks. Zawodnicy w tej formule mogą zadawać wszystkie ciosy od uderzeń łokciami, wykonywać rzuty, walczyć w klinczu, a sam pojedynek dla seniorów trwa 3 rundy po 3 minuty.

KSW Szczecinek reprezentowała 3 osobowa ekipa:

Julia Marciniak  w kat. - 70 kg. - junior starszy – zdobyła Mistrzostwo Poski, pokonując
w finałowym pojedynku Oliwię Pawlak z Galvarino Łódź stosunkiem 3:0. Ponadto Julia została ogłoszona najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii wiekowej juniorów.

Kamil Mataczyński w kat. - 86 kg. seniorów – pokonał przez KO w 3 rundzie Tomasza Zagórskiego z SKF NAK MUAY Szczecin i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski.

Szymon Gaczyński w kat. - 67 kg junior starszy – zajął II miejsce ulegając po bardzo wyrównanym pojedynku Pawłowi Koniecznemu z Fight Point Biała Podlaska.

- Debiut zawodników KSW należy uznać za bardzo udany biorąc pod uwagę wymagającą formułę, w której się nie specjalizujemy. Pozytywnym zaskoczeniem było zwycięstwo Kamila Mataczyńskiego, któremu walka w klinczu wraz z rzutami wyjątkowo odpowiada, więc tajski boks może być dyscypliną dopasowaną do jego stylu walki. Jednak ze względu na duża ilość urazów w tej dyscyplinie pozostaniemy przy formułach walk, w których dotychczas się specjalizowaliśmy.

– powiedział prezes KSW Szczecinek Zbigniew Sołtys.