Zamknij
REKLAMA

Szczecineccy żeglarze szykują się na Ustka Charlotta Sailing Days

08:14, 31.07.2020 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Szczecineccy żeglarze z klubu ŻMKS Orlę Szczecinek szykują się na Ustka Charlotta Sailing Days. To jedna z najważniejszych imprez w polskim kalendarzu żeglarskim.

-Mamy mocną ekipę katamaranów -zaznacza Radosław Żydałowicz, prezes klubu.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. W poprzednim roku w zawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach. W trakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi (10), choć warunki pogodowe - wiatr o prędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

W tym roku regaty w Ustce będą jeszcze bardziej widowiskowe, dzięki poszerzeniu ich o dodatkowe kategorie. Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutują juniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser i Europa. W drugiej części wystartują, tak jak w poprzednim roku, katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 i Latający Holender. Dla tych klas regaty będą miały rangę Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy będą ścigać się o punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i sprawdzą swoje umiejętności na pełnym morzu przed startem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BrostitoBrostito

2 1

Kiedy odbywaja sie zawody to podstawowa informacja w tego typu artykule, pozdrawiam. 10:32, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz