Zamknij

Natan Frąckiewicz ze sportowym stypendium

15:38, 18.02.2020 T.N Aktualizacja: 15:38, 18.02.2020
Skomentuj fot. Jakub Juniewicz fot. Jakub Juniewicz

43 zawodników z Pomorza Zachodniego zostało nagrodzonych przez  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Granty na łączną kwotę 120 tysięcy złotych przyznane zostały w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec i junior, a w przypadku osób niepełnosprawnych zawodnikom, którzy nie ukończyli 25 roku życia. W tym gronie znalazł się także reprezentant naszego powiatu. Natan Frąckiewicz, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 110 metrów przez płotki, reprezentant STS Pomerania otrzymał stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przyznaje stypendia w zakresie kultury fizycznej od 2014 roku. Dotąd dla młodych i utalentowanych zawodniczek oraz zawodników z Pomorza Zachodniego przeznaczono już blisko 1 mln zł. Wsparciem objęto ponad 300 zdolnych sportowców z regionu.