Zamknij
REKLAMA

Rajdowcy wrócili do Szczecinka. Startuje Baja Szczecinek 2019

09:03, 20.09.2019 | a.d/mat.pras.
REKLAMA
Skomentuj

Znamy już szczegóły najnowszej edycji rajdu Baja Szczecinek – 2019. Baja powróciła na poligon Okonek, dzięki czemu trasa jest bardziej urozmaicona i dłuższa. Przygotowano dwa odcinki specjalne: jeden to właśnie poligon Okonek (próba o długości blisko 43 km), drugi – dobrze znany, niemal kultowy poligon Czarne (ponad 60 km). Obydwa będą pokonywane po dwa razy, więc łączna długość prób to dokładnie 206 km i 880 m. Taką samą trasę pokonają zawodnicy wszystkich kategorii. Dzięki temu rajd ma dla wszystkich współczynnik 2.

Impreza ma charakter międzynarodowy – to nie tylko 5 Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, lecz także 8 Runda Mistrzostw FIA Strefy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz 4 Runda Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych. Obok zawodów rangi mistrzowskiej rozegrana zostanie 5 Runda Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (w tym 4 Runda Rajdowego Pucharu Polski Dacia Duster ELF CUP) i Terenowa Impreza Samochodowa.

Pierwsi zawodnicy stawili się w Szczecinku już w czwartek, 19 września, badanie techniczne oraz dalsza część odbioru administracyjnego prowadzona będzie w piątek od rana. Pierwsi zawodnicy wyjadą na trasę o 14.45 w piątek. Na ten dzień przewidziano dwukrotne pokonanie próby Okonek. Z kolei w sobotę od rana będzie rywalizacja będzie się toczyć na poligonie w Czarnem. Pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o 8.50, drugi przejazd rozpocznie się o 13.15.

(a.d/mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HmHm

2 0

Skoro jeżdżą w Okonku po co baza w Szczecinku?? Szkoda że nie zrobili odcinka w Szczecinku 18:20, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone