Zamknij
REKLAMA

Siatkarskie emocje sięgnęły zenitu [WIDEO]

10:39, 01.07.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

Lejący się z nieba żar nie odebrał zawodnikom chęci do zaciętej rywalizacji w I Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Starosty Szczecineckiego. Zawody odbyły się w minioną niedzielę (30.06) na boiskach OSiR przy STO. Organizatorem był oczywiście Powiat Szczecinecki, partnerami zaś Stowarzyszanie Porozumienie Samorządowe, OSiR Szczecinek oraz MKS Gryf Szczecinek. Wydarzenie przyciągnęło do Szczecinka drużyny z ościennych województw. Łącznie w formule OPEN zaprezentowało się 16 par.  Gospodarzy reprezentowały aż cztery zespoły.

Dziękuję Państwu,  że przyjechaliście do Szczecinka. Jestem przekonany, że będziecie się bardzo dobrze bawić, ale oczywiście sport to również rywalizacja, więc życzę najlepszej parze zwycięstwa – powiedział na wstępie główny inicjator turnieju, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego Grzegorz Poczobut. -  W imieniu starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa chciałbym wszystkich Państwa serdecznie przywitać. I Turniej Piłki Plażowej Siatkowej o Puchar Starosty Szczecineckiego uważam za otwarty…

Zawodnicy szybko pokazali kibicom, że nie znaleźli się tu przypadkiem i nie przyjechali tylko po to, aby jedynie mile spędzić niedzielne popołudnie i pograć w siatkówkę. Wszyscy, również trzy panie, które wzięły udział w turnieju reprezentowali bardzo wysoki sportowy poziom. Emocje sięgały zenitu, a siatkarze, zważywszy na panujący upał i fakt, że mecze odbywały się jeden po drugim, wykazali się niesamowitą odpornością, kondycją i profesjonalizmem. Wielu z nich jeszcze podczas trwania turnieju wyrażało się o  jego organizacji w samych superlatywach. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że były to zasłużone słowa uznania. Zadbano o wszystko, znakomite prowadzenie zawodów i profesjonalny komentarz, których podjął się Janusz Sienkiewicz, muzykę dodającą siatkarzom animuszu, odpowiednie nawodnienie,  ciepły posiłek, możliwość skorzystania z pryszniców znajdujących się na zapleczu szkoły…czy – jeśli taka była wola zawodników – z schłodzenia się w strugach zimnej wody lejącej się na rozgrzane ciała wprost ze strażackich węży. Szczecineccy strażacy dopilnowali, aby zawodnicy nie odparzyli sobie stóp na usypanych z piasku boiskach solidnie je zraszając. Nad uczciwym przebiegiem zawodów czuwali  profesjonaliści, Tomasz Niezgoda i Radosław Szczuko, sędziowie z MKS Gryf Szczecinek, zaś o bezpieczeństwo grupa medyczna Tadmed.  Nagrody ufundował Powiat Szczecinecki, Rafał Glanc właściciel sklepu z artykułami sportowymi SPORT – JAG oraz GOSPODA DOMOWE OBIADY, której właściciele nie tylko zatroszczyli się o zapotrzebowanie kaloryczne zawodników, ale również ufundowali bony na obiady rodzinne. Szczecinecka hurtownia papiernicza PAPIRUS Plus przygotowała dla każdego sportowca tzw. zestaw startowy, w którym znalazły się m.in. napoje izotoniczne.  

Po siedmiu godzinach zaciętej rywalizacji na czołowych miejscach uplasowali się:

1. Konrad Rudnik/ Szymon Suchomski – Sępólno Krajeńskie

2. Łukasz Kubicki/ Kamil Frąckowski – Szczecinek

3. Sebastian Kudźba/Marek Soltman – Bytów

4. Maciej Siach/ Łuksza Żarski - Miastko

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu za dostarczenie nam tylu sportowych emocji – powiedział tuż przed nagrodzeniem zawodników starosta Krzysztof Lis, który z uwagą śledził finałowe zmagania. - Rywalizacja i cały  turniej stał na naprawdę wysokim poziomie. Za jego organizację dziękuję Grzegorzowi Poczobutowi, za poprowadzenie Januszowi Sienkiewiczowi, naszym sędziom, za to, że w pełnym słońcu, przez tych kilka godzin pilnowali, aby rozgrywki odbyły się zgodnie z przepisami.

Wszyscy zawodnicy zadeklarowali swój udział w przyszłorocznym turnieju, na który w imieniu organizatorów zapraszamy kibiców siatkówki już dziś.

Drużyny biorące udział w turnieju:

Bazyliński/ Łuczko SZCZECINEK
Kubicki/ Frąckowski  SZCZECINEK
Poczobut/ Polaczek SZCZECINEK
Szydeł/ Leśniak BYDGOSZCZ
Puzyrewski/ Karolewski SZCZECINEK
Lazar/ Kamieniecki KOSZALIN 
Szulc/Rybiński TYCHOWO
Kowalik/Węgierski KOSZALIN
Kudźba/Stoltman BYTÓW
Mucha/Wałcerz JASTROWIE
Stodolnik/Kaczmarek JASTROWIE
Solarek/ Solarek CZAPLINEK
Tutus/ Luks SZCZECINEK
Rudnik/Suchomski SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
Żarski/ Siach MIASTKO
Maciaszek/ Tutkowski SZCZECINEK

 

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA