Zamknij
REKLAMA

Chcesz płacić mały ZUS? To ostatni dzień na zgłoszenie

08:25, 08.01.2020 | źródło: ZUS
Skomentuj
REKLAMA

8 stycznia to ostatni dzień kiedy przedsiębiorca może zgłosić się po raz pierwszy do „Małego ZUS” na dotychczasowych zasadach.

Tzw. małym ZUS to ulga w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Przedsiębiorca może płacić składki uzależnione od przychodu. Ulga nie dotyczy składki zdrowotnej.

Dla kogo „Mały ZUS”

-W styczniu 2020 r. z „Małego ZUS” skorzystają przedsiębiorcy, których całoroczny przychód w 2019 r. nie przekroczył 67,5 tys. złotych. Prowadzili oni działalność przez co najmniej 60 dni w poprzednim roku kalendarzowym, na podstawie wpisu do CEIDG lub innych przepisów szczególnych.

-mówi Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego

Kto nie skorzysta

-Z „Małego ZUS” nie skorzystają przedsiębiorcy, którzy mają jeszcze prawo do „ulgi na start” lub preferencyjnych składek. Ulga nie jest przeznaczona także dla osób, które rozliczały się w formie karty podatkowej i jednocześnie korzystały ze zwolnienia sprzedaży od podatku VAT. Niższych składek nie zapłacą również przedsiębiorcy, którzy wykonują dla byłego lub obecnego pracodawcy to, co robili dla niego jako pracownik w bieżącym lub poprzednim roku.

-dodaje Jagielski

Informacje o zasadach korzystania z „małego ZUS” i wyliczaniu nowych składek można znaleźć na www.zus.pl.

(źródło: ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA