Zamknij
REKLAMA

Zerowy PIT dla młodych już od 1 sierpnia

13:23, 30.07.2019 | Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy IAS w Szczecinie
REKLAMA
Skomentuj

-Dzięki podpisanej przez Pana Prezydenta ustawie młode osoby już od sierpnia tego roku nie będą musiały płacić podatku PIT. To bardzo ważna zmiana, która pozwoli lepiej zarabiać ponad 2 mln młodych osób. Dzięki temu, będą mogli łatwiej planować swoją przyszłość i nie wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy zagranicę. Wyższa pensja będzie z pewnością impulsem do rozwoju zawodowego ale również osobistego, np. decyzji o założeniu rodziny. - powiedział minister finansów Marian Banaś.

Na czym polega ulga

Zwolnienie z PIT obejmie przychody młodego podatnika z pracy oraz z umów zlecenia do wysokości 85 528 zł w roku podatkowym.

W 2019 r. limit zwolnienia będzie wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ ulga będzie funkcjonować przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia.

Zwolnienie będzie obowiązywać niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarobki przekroczą próg, to dopiero nadwyżka (ponad 85 528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej.

Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jest realizacją zapowiedzi zniesienia podatku PIT dla pracujących do ukończenia 26. roku życia. Dzięki tej zmianie młode osoby będą miały zapewniony lepszy start na rynku pracy.

Kiedy ulga zacznie obowiązywać

Ulga wejdzie w życie 1 sierpnia 2019 r. i będzie mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tego dnia.

(Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy IAS w Szczecinie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MozambikMozambik

0 0

Następny chwyt przed wyborczy i totalna kpina z 30 latków , którzy od państwa nie dostali nic i nie dostaną chyba , że sobie dzieciaków napukają to + 500 dostaną na wyrównanie podwyżek w sklepach i prądu . A w najlepszym razie to jeszcze im zabiorą ... "Sprawiedliwość jest ślepa" 11:37, 02.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone