Zamknij
REKLAMA

"Gryf" znajdzie nowego właściciela? Jest światełko w tunelu

17:21, 13.05.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Jest szansa na to, że budynek przy ul. Wyszyńskiego, w którym kiedyś znajdowała się między innymi słynna restauracja „Gryf”, znajdzie nowego właściciela. Nieruchomość wkrótce ma zostać ponownie wystawiona na sprzedaż, a jak zdradziła nam Natalia Leszczyńska, syndyk upadłej spółki M., która była właścicielem budynku, jest kilka podmiotów, które interesują się kupnem nieruchomości..

Syndyk próbuje sprzedać nieruchomość od 2017 roku, od czasu kiedy sąd postanowił o upadłości likwidacyjnej spółki M. Wcześniej budynek wystawiony był na licytację komorniczą.

 -Żeby móc zaspokoić wierzycieli upadłej spółki, potrzebna jest kwota około 25 milionów złotych –mówi Natalia Leszczyńska.

Ostatnia cena, za którą próbowano sprzedać nieruchomość wynosiła 2 mln zł. Na ogłoszony przez syndyka przetarg nikt nie odpowiedział. Teraz kwota ma być obniżona do 1,8 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni.

-Wydaje mi się, że w ciągu najbliższych miesięcy uda się sprzedać budynek –mówi syndyk. –Nieruchomością zainteresowanych jest kilka podmiotów zarówno ze Szczecinka jak i spoza miasta.

Budynek obecnie nadaje się do gruntownego remontu. Na parterze znajduje się kilka lokali handlowo-usługowych. Na wyższych kondygnacjach mieszka jeszcze kilku lokatorów. Sprzedaż obejmie dodatkowo magazyny znajdujące się na zapleczu.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Filip FilipowskiFilip Filipowski

6 3

"Na wyższych kondygnacjach mieszka jeszcze kilku lokatorów...." Sprzedają blok z lokatorami!!!
Może zaintersowałby się tematem burmistrz i szczecinecki samorząd?
Czy ci ludzie mogą liczyć na pomoc i mieszkanie komunalne? Skoro Szczecinek odkupuje dworzec PKP to i budynek Gryfu powinien odkupić. Nie straszyłby w centrum miasta, gdyby go wyremontować 07:31, 14.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EstEst

0 0

Masz rację trzeba zgłosić sprawę do starosty - w końcu Szczecinek to też powiat z resztą budynek znajduje się przy drodze powiatowej - zdecydowanie starosta powinien się tym zająć. 15:46, 15.05.2019


Twój nickTwój nick

2 4

Tak, niech ratusz skupuje każdą rudere w mieście 13:59, 14.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Filip FilipowskiFilip Filipowski

3 1

ile jest "ruder" sprzedawanych z mieszkańcami w Szczecinku?Włącz myślenie i ogranicz egoizm 16:41, 14.05.2019


Szpagacik SarcofagoSzpagacik Sarcofago

3 1

Gryf to był fajny i otwarty Klub w mieście i można było tam słuchać muzyki na żywo i była kuchnia i byli fani. Potem był rock i był Klub Hi- Hat, a potem był Jazz i był Klub La Garage i dzięki temu w SZCZECINKU wiele się dzieje, bo koncerty są nie tylko na muszli koncertowej i domach kultury. Mogę dodać jeszcze Klub Zajezdnia, Klub Piano Bar i teraz nowy Klub Black Rock. Możnaby było bardziej zadbać o pozycję tych Klubów, bo tam przychodzi bardzo wiele osób, a zespoły są praktycznie z całej Polski. Często jest tak że koncerty otwarte w mieście są wydarzeniami- dodatkami kulturalnymi do koncertów w tych Klubach. 10:54, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone