Zamknij
REKLAMA

Nowa karetka dla szpitala i możliwy zwrot kosztów ponadlimitowych świadczeń

16:58, 10.10.2019 | Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (9.10) starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Robert Fabisiak gościli w Szczecinie, gdzie w Zachodniopomorskim Oddziale PFRON podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektów zgłoszonych przez Powiat do Funduszu. Starostowie odwiedzili również Urząd Wojewódzki skąd przywieźli bardzo dobre informacje.

-Wszystko wskazuje na to, że już niebawem do szczecineckiego szpitala trafi nowa karetka typu „P”. Szczecinecki szpital dysponuje trzema ambulansami o takim oznaczeniu oraz jedną typu „S”. W 2015 roku w ramach własnego budżetu samorząd powiatowy sfinansował zakup jednego zespołu wyjazdowego, lecz niestety inne pojazdy znajdujące się na wyposażeniu lecznicy również wymagają wymiany. Z uwagi na ograniczone środki Powiatu Szczecineckiego starosta Krzysztof Lis zwrócił się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o wyasygnowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa kwoty 500 tys. zł na sfinansowanie zakupu karetki typu „P”. Sprawie nadano dalszy bieg i przekazano wojewodzie zachodniopomorskiemu. Ten z kolei  poprosił o przedstawienie szczegółów i podstaw dotyczących dofinansowania oraz dokumentacji potwierdzającej stopień wyeksploatowania ambulansu przeznaczonego do wymiany. Stosowne informacje przygotował i przesłał do Urzędu Wojewódzkiego były już prezes lecznicy Marek Kotschy.

-informuje Piotr Rozmus, rzecznik starostwa

Warto również przypomnieć, że potrzeba zakupu nowej karetki wynika ze zmiany ustawy o ratownictwie medycznym – Szpital w Szczecinku Sp. z o. o. przejął dodatkowy obszar do zabezpieczenia medycznego (tereny gminy Bobolice i gminy Biały Bór), ponieważ podmioty prywatne nie mogą wykonywać świadczeń z zakresu ratownictwa w ramach państwowego systemu.

To nie koniec dobrych wiadomości.

-Starostowie w towarzystwie nowej prezes szczecineckiego szpitala Anna Złotowskiej złożyli również wizytę w Zachodniopomorskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. W  rozmowie z dyrektorem Dariuszem Ruczyńskim uzyskali informację, że prawdopodobnie lecznica otrzyma zwrot kosztów z tytułu wykonania ponadlimitowych świadczeń w wysokości 300 tys. zł.  

(Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

JolkaJolka

3 1

300 tys to raczej nie jest kwota która uzdrowi finanse szpitala... niestety 17:09, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

monnickmonnick

3 3

4 letnia reforma służby zdrowia wg. PiS w pełnej krasie 17:51, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PimahaPimaha

2 2

To są "Dobre wiadomości"🤔??? To jest komuna+, gdzie państwo było monopolistą na rynku. 18:30, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

1 3

"...ponieważ podmioty prywatne nie mogą wykonywać świadczeń z zakresu ratownictwa w ramach państwowego systemu...."
To ordynarna monopolizacja.
Ma być państwowe.
Czyli PiS całą mordą.
. 22:05, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ponadlimitowychponadlimitowych

1 1

jak sie zalapiesz to przezyjesz, kto pierwszy ten lepszy, dziadostwo 10:24, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bacabaca

0 1

"Z powodu wykonania ponadlimitowych świadczeń". Ach, ci cholerni obywatele, chorujący ponad limity, żeby nie wybory, byśmy inaczej pogadali. 16:39, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin Marcin

1 0

ach........ te wybory. Dzięki nim będzie nowa karetka. Muszą być co rok, to będzie dużo nowego sprzętu i pieniążki będą zaległe, długów nie będzie 16:56, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone