Zamknij
REKLAMA

Umowy podpisane. Nowa droga polączy Sępolno Wielkie z DK25

10:27, 14.06.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

To nie pierwsza inwestycja, którą drawska firma Pol–Dróg zrealizuje dla Powiatu Szczecineckiego. Wykonawca dał się poznać jako rzetelny, skrupulatny i dotrzymujący terminów partner. Tym razem firma wygrała przetarg na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3587Z, łączącej Sępolno Wielkie w gminie Biały Bór z DK 25. W Starostwie Powiatowym w Szczecinku podpisano niezbędne umowy.

Firma zrealizuje rzeczoną inwestycję za nieco ponad 3.316 mln zł, przy 50% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Starania o rządowe wsparcie Powiat Szczecinecki rozpoczął już w roku ubiegłym. Dzięki zabiegom starosty Krzysztofa Lisa, burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego oraz nieocenionej pomocy poseł Małgorzaty Golińskiej, która w proces  pozyskania środków zaangażowała się od samego początku, wojewoda zachodniopomorski zdecydował o ich przyznaniu.

Odcinek drogi ma długość 2,7 km. Arteria jest wąska i na dodatek musi obsłużyć transport ciężarowy, bowiem w Sępolnie Wielkim funkcjonuje Lafarge Sp. z o.o. zajmująca się produkcją kruszywa i betonu. Firma Lafarge już podczas pierwszych rozmów zadeklarowała chęć partycypacji w kosztach realizacji inwestycji. Przedsiębiorstwo  dostarczy kilka tysięcy  ton mieszanki kruszywa, dzięki czemu droga zostanie wzmocniona i poszerzona do 6 metrów. Ponadto zakres prac przewiduje  przebudowanie zjazdów indywidualnych i skrzyżowań z drogami publicznymi, powstaną zatoki autobusowe i odwodnienie powierzchniowe drogi z odprowadzeniem wody poprzez pobocza gruntowe do istniejących rowów przydrożnych.

Firma Pol – Dróg zacznie prace w lipcu i bardzo możliwe, że zakończy je już we wrześniu.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

CzyżbyCzyżby

4 1

Rzetelna firma mówicie... może tak ale woda na nowowybudowanej drodze w Drzonowie nie potrafi trafić do studzienek tylko stoi na środku jezdni.... ale co możemy skoro *%#)!& wodę mamy 15:51, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

1 16

Brawo minister Golińska !!! 16:02, 14.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JarząbekJarząbek

7 2

Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. To śpiewałem ja - szeregowy członek partii oczekujący na wymarzoną posadkę. 20:03, 14.06.2019


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone