Zamknij
REKLAMA

Samorządowcy spotkali się w sprawie Programu Inwestycji Strategicznych 

13.07, 13.05.2022 Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe Aktualizacja: 13.09, 13.05.2022
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 12 maja w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się spotkanie z przedstawicielką banku Anną Krzeszewską, menedżer ds. rozwoju relacji społecznych.

Do uczestnictwa w spotkaniu starosta Krzysztof Lis zaprosił wszystkich burmistrzów i wójtów gmin powiatu szczecineckiego. Podczas prelekcji przedstawicielka Banku Gospodarstwa Krajowego omówiła szereg zagadnień takich jak postępowanie zakupowe, wypłaty środków w ramach tzw. okien płatniczych czy nadzór inwestorski, dotyczących regulaminowych zapisów oraz umów, które samorządy podpisały, bądź podpiszą  z wykonawcami realizowanych przez nie inwestycji . Zarówno na to jak i ogłoszenie przetargów  mają 9 miesięcy od dnia otrzymania wstępnej promesy inwestycyjnej. Wcześniej okres ten wynosił 6 miesięcy. Wydłużeniu uległ również termin na złożenie oświadczenia o podpisaniu umowy z wykonawcą zadania.

Było to już drugie spotkanie burmistrzów i wójtów gmin powiatu szczecineckiego z przedstawicielką banku. W przyszłości zapewne odbędą się kolejne, tym bardziej że planowane są następne edycje rządowego programu.

Warto przypomnieć, że w pierwszym rozdaniu Powiat Szczecinecki otrzymał 95% dofinansowanie na realizację dwóch zadań drogowych. Pierwsze z nich to przebudowa 6 kilometrowego odcinka drogi łączącej miejscowości Juchowo i Radacz. 14 marca podpisano umowę z firmą POL-DRÓG Gdańsk, która podejmie się realizacji przedsięwzięcia. Inwestycja pochłonie 11.289.183,45 zł brutto. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniesie 10 724 724, 28 zł brutto, przy wkładzie własnym samorządu powiatowego w wysokości 564 459, 17 zł brutto.

Drugie z zadań polega na modernizacji i remoncie 2,7 km dróg powiatowych o zniszczonej nawierzchni. Jego realizacji również podjęła się wyłoniona w drodze przetargu wspomniana firma z Gdańska. Koszt zadania wyniósł 1.686.629,22 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 1.602.297,76 zł.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%