W marcu ruszyły przygotowania do budowy tężni solankowej, która ma zostać zlokalizowana w miejskim parku. Inicjatywa jej utworzenia pojawiła się jako jeden z pomysłów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego przez Remigiusza Dybowskiego. Pomysł ten wyjątkowo spodobał się pozostałym mieszkańcom Szczecinka, którzy oddali na niego 1871 głosów. Inicjatywa ta zajęła pierwsze miejsce w BO 2024.
Z kolei w kwietniu rozpoczął poszukiwania wykonawcy inwestycji. W wyznaczonym czasie do urzędu wpłynęły dwie oferty. Tańszą ofertę złożyła Firma „Kryształowy Świat” produkcyjno-handlowo-usługowa z siedziba w miejscowości Libiąż. Oferta opiewa na 196 tys. 800 złotych. Sporo drożej za wybudowanie nam tężni solankowej policzyła firma Misiura Sp. z o.o. z miejscowości Niedźwiedź, wyceniając inwestycję na 246 tys. złotych.
Pomimo tego, że jedna z ofert mieściła się w założonym budżecie, przetarg anulowano. Powód? Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zadecydował o nierozstrzyganiu przetargu, ale za to przygotowanie koncepcji budowy tężni w nieco innej odsłonie. Na tężnie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ale ta, która stanie w miejskim parku, będzie jeszcze bardziej nowoczesna, niż początkowo planowano.
- Stare zapytanie ofertowe, które było ogłoszone na budowę tężni solankowej, zostało unieważnione. Jest przygotowywany nowy program funkcjonalno-użytkowy na nową tężnię, który będzie uwzględniał też rozporządzenie Ministra Zdrowia po to, aby ta tężnia spełniała warunki z tego rozporządzenia.– mówi nam wiceburmistrz Maciej Makselon.
- Ta tężnia, która powstanie, będzie nowszego typu, nowszej technologii opartej na ultradźwiękach, aby ten aerozol był emitowany cały czas. Jeżeli chodzi o koszt jej budowy, to będziemy wiedzieć, jak ceny się kształtują już po wpłynięciu ofert w postępowaniu przetargowym. Obecnie jest zabudżetowana taka kwota, jaka była przewidziana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jeżeli oferty wpłyną na wyższe kwoty, wówczas burmistrz będzie to analizował.
– dodaje Maciej Makselon.
Sama tężnia solankowa ma powstać w parku miejskim. Na realizację inwestycji przewidziano 200 tys. złotych, które zostały zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta.
Mieszkaniec 14:55, 12.06.2024
Proszę jeszcze o jedno żeby ja gdzieś wcisnąć pomiędzy kolorowe fontanny , zamek Książąt Pomorskich, słonecznym tarasem a wyciąganiem tart wodnych wtedy park w Szczecinku będzie można zwiedzić w 15 min.
Adaś15:40, 12.06.2024
Będzie powstanie, k... ja p...
Trolek16:42, 12.06.2024
Na całe szczęście tężnia miała być za Jolką. Chociaż ta nowa odsłona może oznaczać też, że tężnia zostanie wpakowana gdzieś przy zamku, albo na mysiej. Pożyjemy, zobaczymy.
Yoda17:35, 12.06.2024
Kto tytuł ten pisał.....🤣
Maciej ze 18:33, 12.06.2024
Może by ta tężnia stanęła u - kalesona - po prostu mu się to należy
Serwis też?19:02, 12.06.2024
Ciekawe jak rozwiążą serwis tej smrodo tężni. Pewnie specjaliści z konca świata będą to ogarniać. Na pewno sami profesorowie od tężniowania :)
Ja19:26, 12.06.2024
Serwis będzie taki jak z lunetami, czyli funkcjonowanie przez rok, a później stoi bezużyteczne
Mieszkaniec20:03, 12.06.2024
Z lunetami to całkowita lipa telefon mi lepiej przybliża widoki
Yoda pyta...20:42, 12.06.2024
..kto pisał artykuł. A ja dodam że autor artykułu to partacz. Nie potrafi prawidłowo pisać wartości liczbowych. Kilka razy zwracałem na to uwagę, grzecznie wskazywałem błędy, pokazywałem jak poprawnie to zrobić, a tu nic, jak grochem o ścianę. Wobec tego nadal będę ganił redakcję, aż się nauczą.
Gość07:46, 13.06.2024
No tak, nowoczesna tężnia z ultradźwiękami. A może jednak tradycyjne urządzenie, gdzie nie ma to się zepsuć (awarię pompy ogarnie pijaczek Zdzisiek)? Od lat w samochodach montowali hamulec awaryjny oparty o linkę - założenie było takie, żeby się nie psuł. Teraz to za mało - hamulce elektryczne. I hamulec awaryjny jest właśnie bardziej awaryjny niż zasadniczy układ (chociaż teraz nie nazywa się to awaryjny). Montowali lusterka, takie tradycyjne lusterka gdzie nie miało się co popsuć. Ale to za mało - trzeba było wrzucić kamery, które, jak to elektronika, są zwyczajnie awaryjne. Czyli w tym wszystkim (również w tężni) chodzi tylko o to, żeby nie tyle zbudować, ale jeszcze żeby serwisować, ciągnąc cały czas kaskę...
vnm11:40, 13.06.2024
Wnoszę o napisane tytułu w suahili - będzie bardziej zrozumiały.
Joe19:36, 13.06.2024
Język pawiani być trudna 👍😂
JHD Turbo22:17, 13.06.2024
W kolejnym budżecie obywatelskim proponuję zatrudnić sztuczną inteligencję i pozbyć wie naszej radnej elity.
SZPAGACIK +++SARCOFA06:57, 14.06.2024
TO JEST BARDZO DOBRY POMYSL I POLSKI KAPITAL.
3 0
Calkowita racja. Tyle, ze za duzo tekstu. Nikomu dzis nie chce sie nawet czytać.
Zobacz na te śmieszne WC naszpikowane elektroniką. Awaria za awarią. Nawet kupy nie można zrobić. Taki jest rozwoj ;) Elektronik potrzebny do *%#)!&