Zamknij
REKLAMA

Miejskie zakończenie roku szkolnego

13:55, 24.06.2022 | mg
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szczecineckich szkół od jakiegoś już czasu z niecierpliwością odliczali dni do końca tegorocznej nauki szkolnej. Dziś – w piątek, 24 czerwca – oficjalnie rozpoczęły się tegoroczne wakacje. Z tej okazji władze miasta tradycyjnie zaprosiły uczniów i pedagogów na wspólne uroczyste obchody zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

- To był trudny rok dla wszystkich szkół, nie tylko w Szczecinku.  Te uroczystości zostały wznowione po 2-letniej przerwie spowodowanej koronawirusem – mówi burmistrz Daniel Rak. – Nasze szkoły też borykały się z problemem pandemii i nauczania zdalnego. I ja, jako osoba przyglądająca się z boku uważam, że nasze szczecineckie placówki zdały ten egzamin celująco.

[FOTORELACJA]6681[/FOTORELACJA]

- To był bardzo trudny okres dla uczniów, dla nauczycieli, ale także dla rodziców. Praca zdalna dała inny pogląd na to, w jaki sposób można w takich trudnych sytuacjach zorganizować naukę. A wiemy, że nauka to nie są tylko książki, to jest też szkoła, kontakt z rówieśnikami, z nauczycielami. Bardzo wszystkim – i uczniom, i rodzicom, i przede wszystkim nauczycielom – dziękuje za ten trud i włożony wysiłek.

Jak wyliczył burmistrz, w tym roku szkolnym do naszych szkół podstawowych uczęszczało prawie 3 tys. uczniów. Kadra pedagogiczna, która prowadziła z nimi zajęcia, to 298 nauczycieli, z czego 179 to nauczyciele dyplomowani, czyli ci z najwyższym stopniem przygotowania do nauczania.

[ZT]28609[/ZT]

- Chciałbym życzyć wszystkim uczniom fajnych, atrakcyjnie spędzonych i zarazem bezpiecznych wakacji. A nauczycielom życzę naładowania akumulatorów, które na przyszły rok będą potrzebne – dodał Daniel Rak.

Po oficjalnych przemówieniach przyszła pora na wyczekiwany przez zasiadającą na kinowej sali młodzież. Podczas gali wieńczącej dziesięć miesięcy ciężkiej pracy uczniów i pedagogów przyznano wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i mogą pochwalić się ponadprzeciętną średnią na świadectwie.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

gośćgość

6 0

"I ja, jako osoba przyglądająca się z boku"
Samochwała w kącie stała i tak wciąż opowiadała...

W sumie wolałbym, aby osoba poniekąd odpowiedzialna za prowadzenie szkolnictwa podstawowego w gminie nie przyglądała się z boku, ale brała udział w organizacji. 14:25, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

8 0

Raduś oczywiście musi się pokazać przy każdej nadarzającej się okazji... Wcześniej lans w swoim Ferrari i wyścigi po mieście z radnym Szymonem K., który głowę już tak wysoko nosi, że prawie odlatuje, a cwaniactwo bije od niego na kilometr... Gdzie my obywatele i mieszkańcy tego miasta mamy oczy i rozum wybierając na eksponowane stanowiska takich ludzi 😭 14:42, 24.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

StefanStefan

2 0

Jak już miał takie parcie mógł się chociaż przygotować do wystąpienia ,przyjechał szpaner fetarri a słoma z butów .I do tego oczywiście telefon w ręce. 17:18, 24.06.2022


LoloLolo

1 0

Masz racje Symek jest dobry as dopiero przed wyborami się zmienia i poznaje wszyskich 😂 22:57, 25.06.2022


GośćGość

1 0

...na kinowej sali? W SP5? Chyba kogoś poniosło albo o czymś nie wiemy 18:21, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%