Zamknij
REKLAMA

Małe lokalne inicjatywy z szansą na kolejne dofinansowania

06.59, 28.09.2022 mg Aktualizacja: 09.24, 28.09.2022
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Od kilku lat w województwie zachodniopomorskim realizowany jest „Program Społecznik”. Za jego sprawą udało się zrealizować w Szczecinku już kilka przedsięwzięć, takich jak chociażby powstanie muralu na kamienicy w sąsiedztwie ratusza, projekt fotograficzny Swój Obcy, a także organizacja Active Challenge Szczecinek, Weekendu Biegowego czy Integracyjnego Festiwalu Ty i Ja.

W minionej edycji do Szczecinka trafiło łącznie 10 tys. złotych. Jedną z inicjatyw, która otrzymała środki w ramach wspomnianego programu, była organizacja piątej już edycji wydarzenia pod nazwą „Graffiti Jam”. Dofinansowanie trafiło również do szczecineckiego Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego Pomerania na realizację projektu pod hasłem „Zostań mistrzem z LdK” mającego na celu popularyzację lekkiej atletyki wśród mieszkańców naszego miasta.

Teraz społecznicy mają kolejną szansę na otrzymanie wsparcia finansowego na realizację przedsięwzięć mających wpływ na lokalną społeczność. Już za niespełna tydzień, 3 października rusza kolejny nabór wniosków.

– Program „Społecznik” stanowi cenne narzędzie dające nam wszystkim energię do działania, zmieniania najbliższego otoczenia na lepsze oraz do budowania relacji i więzi międzyludzkich. Cały czas rozwijamy tę współpracę, umożliwiając sięganie po środki nie tylko podmiotom posiadającym osobowość prawną, a więc organizacjom pozarządowym, ale również współpracującym z nimi grupom nieformalnym. Program cały czas się zmienia. Bierzemy pod uwagę aktualne potrzeby i uwagi Społeczniczek i Społeczników. W  tej edycji oferujemy wyższe o tysiąc złotych kwoty mikrodotacji. Teraz wynosić będą 5 tys. zł.

– mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Dotacje może otrzymać łącznie 410 inicjatyw zgłoszonych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Wnioski będą przyjmowane do 10 października.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%