Zamknij
REKLAMA

Sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo! Za nami pierwszy Bieg HotDoga.

07.58, 25.09.2022 . Aktualizacja: 08.05, 25.09.2022
Skomentuj fot. Ewa Nowosielska
REKLAMA

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych oraz barwickie „Zwierzoluby” zaprosiły na imprezę, która doskonale połączyła aktywność na świeżym powietrzu z miłością do czworonogów. W minioną sobotę (24 września) odbył się I Bieg HotDoga, czyli zawody dogtrekkingowe amatorów.

[FOTORELACJA]6812[/FOTORELACJA]

Czym jest dogtrekking?

To zorganizowane, piesze wędrówki z psem, które często przyjmują charakter rywalizacji sportowej. Uczestnicy poruszają się według ustalonej przez organizatorów trasy, mając przy sobie czworonożnego pupila (czasem również mapę i kompas), zawsze zaś serce otwarte na przygody!

Na starcie zawodów w Knykach stanęła kilkunastoosobowa grupa lokalnych mieszkańców przybyłych ze Szczecinka, Barwic i Grzmiącej oraz kilkoro gości z Ukrainy. Towarzyszyło im zaś szesnaście psów, o przeróżnych rasach i wymiarach.

Choć spotkanie służyło przede wszystkim integracji i miało wymiar czysto rekreacyjny, z kronikarskiego obowiązku odnotowaliśmy, że zwycięzcą 5-kilometrowego „Biegu dla radości” został pan Dawid Żukowski z Grzmiącej, w parze z czternastomiesięcznym psem Syriuszem. Drugie miejsce zajęła para Krzysztof Owczarek i Rocky, trzecie natomiast Anna Kuc - Brejna i Boss.

Najszybsi na trasie 2-kilometrowego „Biegu dla przygody” okazali się Danylo Syvohryvov oraz nieśmiała psinka o imieniu Lusia. Jako drudzy linię mety przekroczyli Igor Idczak i Fobia, a trzeci Anna i Piotr Buczko z psem Timmym.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM w Szczecinku. Nagrody w biegach marszowo - trekkingowych zostały ufundowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

4 0

WYŚCIGI Z PSAMI TO JEST COŚ CUDOWNEGO, JA MAM TAKIEGO PSA CO RAZEM ZE MNA OGLADA TELEWIZJE I JEST PRAWDZIWYM TELE MANIAKIEM, ALE NAJ BARDZIEJ LUBI SERIALE INTERNETOWE!!! WIELKIE I GORĄCE I TYM RAZEM SPORTOWE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH HODOWCÓW I PANÓW PSÓW! 10:20, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kajakaja

1 0

Pan pies zawsze góruje nad właścicielem👍🙂 10:04, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikoNiko

0 0

Fajne, mało jest imprez gdzie można iść z psem a tutaj i pobiegać można i poznać innych właścicieli, pogadać. A że są też adoptowane zwierzęta to super, pozdrawiam wszystkich z sercem dla zwierząt! 13:39, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%