Zamknij
REKLAMA

Na obozie życie płynie - pod czujnym okiem dzielnicowych

12.01, 06.08.2022 st. asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
Skomentuj fot. st. asp. Anna Matys
REKLAMA

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie powiatu szczecineckiego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie zapominają również o skautach, zuchach i harcerzach, którzy w okolice Szczecinka zjechali się z najdalszych zakątków Polski.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa policjanci ze szczecineckiej komendy wspólnie ze strażakami i przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku kontrolują obozy harcerskie, półkolonie oraz wszystkie miejsca zorganizowanego wypoczynku. Eliminowanie nieprawidłowości i dbałość o bezpieczeństwo turystów - to priorytet lokalnych służb.

Często jednak po takich kontrolach służb na terenach obozowisk pojawiają się dzielnicowi – gospodarze danych rejonów służbowych. Wizyta dzielnicowego ma na celu zapewnienie organizatorów o stałej gotowości służb mundurowych do niesienia wszelkiej pomocy. Podczas takich spotkań następuje przekaz informacji w jaki sposób i w jakich sprawach można bezpośrednio kontaktować się z dzielnicowym. Krótkie spotkania i uczestnictwo dzielnicowego w życiu codziennym skautów, harcerzy i zuchów często związane jest z poczuciem bezpieczeństwa i świadomością, że poza leśną głuszą jest ktoś kto pamięta i troszczy się o ich bezpieczny wypoczynek.

Wczoraj szczecinecki promotor zdrowia oraz dzielnicowy z terenu gminy Szczecinek odwiedzili obóz PTTK Skauci Koszali, który rozbił się w miejscowości Spore. Spotkanie z uczestnikami przebiegło pod hasłem profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom. Poza merytorycznym aspektem nie obyło się bez plenerowych zabaw, które miały na celu wzmocnienie pozytywnych postaw i utwierdzeniu w wyborze zdrowego stylu życia.

(st. asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%