Pierwszy dzień astronomicznej wiosny (20 marca), członkowie Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” powitali tak jak lubią najbardziej, czyli aktywnie. Piękna pogoda, budząca się do życia przyroda, a przede wszystkim niezmiennie fantastyczna atmosfera, sprawiły że na starcie rajdu „Witamy wiosnę” stawiło się aż stu dziesięciu turystów.
Wraz z komendantem rajdu panem Bogdanem Bereszyńskim, wyzwanie podjęli uczniowie szkół podstawowych ze Szczecinka i Parsęcka, przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, emeryci oraz turyści indywidualni. Przy okazji legitymacje członkowskie wręczono aż pięciu nowym członkom Koła.
Pierwsza wycieczka sezonu nie należała do szczególnie wymagających. Ci którzy zdecydowali się na wersję pieszą pokonali około czterech i pół kilometra, na trasie: Osiedle Zachód - Park Leśników - „Małpi Gaj” – WZ Eurocopert – „Centrostal”. Rowerzyści zmierzyli się z dystansem dwudziestu kilometrów, przemierzając trasę: Marcelin – Rezerwat Dębów Wilczkowskich – park miejski w Szczecinku.
Obie grupy spotkały się na Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Kopernika, gdzie zregenerowały siły popijając gorącą herbatę oraz przegryzając pieczone kiełbaski. Jak zwykle na turystów czekały okolicznościowe przypinki (tym razem z wiosennym, różowym kwiatem), punkty na OTP i OTK oraz quizy i konkursy. Dla młodzieży biorącej udział w programie „Szczecinecki Wagabunda” przygotowano też mini kurs z zakresu budowy roweru oraz bezpiecznej jazdy na jednośladach.
taki problem13:03, 21.03.2022
wiarusy bez masek zaraz się zacovidują
Fan girl13:42, 21.03.2022
Jak zawsze było super. Wstańmy z kanapy bo wszyscy zardzewiejemy!
wiarus16:06, 21.03.2022
?Pan Bogdan najlepszy kierownik wycieczek!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ogień strawił budynki i samochód
Selekcja trwania
Gość
15:32, 2026-04-06
Dachowanie pod Szczecinkiem.
Już niedługo nie będzie placu manewrowego, a ilość pytań testowych zostanie ograniczone. Takich "asów" nieogarniających swoich bolidów będzie więcej.
W@SP
14:11, 2026-04-06
Dachowanie pod Szczecinkiem.
Selekcja trwania
Gość
13:14, 2026-04-06
Dachowanie pod Szczecinkiem.
Nikt nie miał poważnych obrażeń, każdy miał 00 na teście dziękuje bardzo :)
Pasażer samochodu
10:40, 2026-04-06