Zamknij
REKLAMA

Wiadomości

SZCZECINEK. Aktualne wiadomości z miasta i regionu. Bądź na bieżąco ze wszystkim co się dzieje w Twojej okolicy

Twój głos się liczy! Zagłosuj na lokalnych Społeczników

06:35, 27.11.2020 |
Skomentuj Jednym z ostatnich projektów zrealizowanych Szczecinku  w ramach Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich był program GraffitiJam realizowany przez Klub Sportowy "Akademia Piłkarska" wspólnie z nieformalną grupą młodzieży.
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę (28.11) rusza głosowanie na projekty zgłoszone w Programie Społecznik. Każdy, kto ukończył 16 lat może zagłosować! 

Program Społecznik na lata 2019-2021 jest kontynuacją działań Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Program jest wsparciem dla społeczników i organizacji  pozarządowych działających  na Pomorzu Zachodnim.

Społecznicy mogą starać się o środki z dwóch filarów.  Pierwszy to  mikrodotacje. W  tym przypadku kwota dofinansowania inicjatywy może sięgnąć  4 tys. zł Decyzja o przyznaniu funduszy zapada w Komisji Oceny Wniosków, którą tworzy operator programu – Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz przedstawiciele  samorządów lokalnych i eksperci. Drugi to Regionalne Inicjatywy Obywatelskie. W tym przypadku dofinansowanie  może sięgnąć 10 tysięcy złotych. O wyborze projektów decydują mieszkańcy regionu w głosowaniu internetowym.

– Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie ułatwia realizacji zaplanowanych pomysłów, ale musimy przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Nie rezygnujemy z Programu Społecznik, ale dostosowujemy go do zmieniającej się rzeczywistości. Cieszę się, że organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chcą działać i nie poddają się. Społecznicy i Społeczniczki  potrzebują jednak państwa zaangażowania, by dalej łączyć mieszkańców, realizować ciekawe pomysły. Zapewniam, odwdzięczą się ciekawymi działaniami w przyszłym roku. Głosowanie trwa kilka minut, skorzystajmy z tej szansy. Każdy głos ma znaczenie – zachęca do głosowania Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Platforma do głosowania dostępna jest pod adresem: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl

Program Społecznik realizowany jest w podziale na pięć subregionów, tak by środki mogły trafić do każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego.  10% środków w ramach mikrodotacji i regionalnych inicjatyw obywatelskich przeznaczona będzie dla działań młodzieżowych na projekty rekomendowane przez Radę Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego tj.: działania zwiększające zaangażowanie młodzieży w życie lokalnych i szkolnych społeczności, wzmacniające świadomość obywatelską uczniów i studentów oraz pobudzające młodych do tworzenia własnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia.

Na dodatkowe punkty mogą liczyć projekty o charakterze proekologicznym. Każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej. Za działania proekologiczne uważa się wszystkie działania podejmowane w celu poprawy warunków życia ludności poprzez poprawę kondycji środowiska naturalnego.

Społecznik w Szczecinku

Jednym z ostatnich projektów zrealizowanych Szczecinku  w ramach Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich był program GraffitiJam realizowany przez Klub Sportowy "Akademia Piłkarska" wspólnie z nieformalną grupą młodzieży.

Projekt promował aktywność fizyczną oraz kreatywne formy spędzania czasu wolnego poprzez zainteresowanie szerszego grona odbiorców takimi dyscyplinami jak jazda na deskorolce, hulajnodze czy gatunkiem twórczości artystycznej szerzej znanym jako graffiti. W ramach projektu wzbogacono Szczecinecką skateplazę o stację naprawczą dedykowaną dla sprzętów takich jak hulajnoga, deskorolka, bmx co ułatwia korzystanie z obiektu wszystkim potencjalnym odbiorcom. Dodatkowo odbyły się również warsztaty z graffiti. Widzowie mogli zobaczyć jak powstaje graffiti, a najmłodsi spróbować swoich sił w malowaniu.

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:

  • stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.:  www.wzp.pl  w zakładce Program Społecznik
  • stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.spolecznik.karrsa.eu
  • profilu Programu Społecznik  na facebooku

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

GośćGość

27 3

Oooo! Na pewno NIE ZAGŁOSUJE na projekt ,,dobrych rzeczy''. ZAWIODŁEM się na NICH! To co oni wyprawiają to już przechodzi ludzkie pojęcie! Specjalnie zagłosuje na INNE PROJEKTY, aby oni przegrali!!!😡 11:57, 27.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GabrychaGabrycha

25 2

Też tak zrobię👍 12:02, 27.11.2020


gośćgość

6 2

A co wyrabiają? 13:33, 27.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Odpowiedź Odpowiedź

11 2

Robią tak dużo złych rzeczy, że aż to w głowie się nie mieści. 😣 15:16, 27.11.2020


LampartgrubyLampartgruby

7 0

Wy........ć! To robią. Tak uczą młodzież,te *%#)!& julki od macic. 15:45, 28.11.2020


Zgadzam sięZgadzam się

14 2

Żadnych dobrych rzeczy.Never! 13:42, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeniekHeniek

2 9

A ja mam z ludźmi z „dobrych rzeczy” same dobre doświadczenia. 00:24, 28.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

8 0

Jesteś chińsko-szczecinecką szwaczką? 08:35, 28.11.2020


SuchasuchanowSuchasuchanow

11 0

Złe rzeczy - wzór dla młodych, wściekłych macic. 15:47, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlementynaKlementyna

10 0

No to pewnie błyskawica czerwona z Marcelina nie na taki odzew liczyła.Nie na taki. 17:01, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NIENIE

2 0

Byle nie ohydne graffiti, stop dewastacji miasta! 14:36, 29.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA