Zamknij

W nocy zmiana czasu na zimowy. Pociągi zatrzymają się na godzinę

PAP 18:17, 24.10.2020 Aktualizacja: 20:00, 25.10.2025
1 PAP PAP

W nocy z soboty na niedzielę przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3:00 na 2:00.

W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty 24 na niedzielę 25 października, 13 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z rozkładem jazdy - informuje kolejowy przewoźnik.

Dzięki postojowi w noc zmiany czasu, godziny przyjazdu pociągów do miejscowości docelowych nie ulegną zmianom.

Przykładowo pociąg IC Karkonosze relacji Białystok - Jelenia Góra będzie miał postój na stacji Kalisz od 03:13 czasu letniego i odjedzie o 03:14 czasu zimowego, a pociąg TLK Ustronie relacji Kołobrzeg - Kraków Główny zatrzyma się na postój na stacji Warszawa Wschodnia od 03:41 czasu letniego i odjedzie o 03:43 czasu zimowego.

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 24 na 25 października br. można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

Jak informuje przewoźnik, co roku zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na środkowoeuropejski czas zimowy (CSE) odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie. W Polsce jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017- 2021.

autor: Łukasz Pawłowski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

AlibabaAlibaba

2 0

*%#)!& i głupota?

19:20, 24.10.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

To miało być centrum Szczecinka.

Widziałem Ok świetny wasz temat o tym że było by inaczej za PRL i naczej też będzie jeszcze trochę i w Szczecinku na ulicy cieslka grobek będzie w kierunku północnym wschodzie Europy w nocy o 3 rano będzie odwrotnie duszą moją tak przy okazji widziałem Ok uznajecie z gazety temat z Szczecinka i uznaju z Media ekspert to już z całej Polski juz dawno ale nie tylko zauważyłem że cały Szczecinku mnie nie uznaju i bardzo mi przykro ale jak zginie ktoś w apokokalipsie 3 fatimskiej i się nie modlił do niedziela świętej Trójcy Świętej i bez pokuty duszę zmowa z demonem duszą pojadą w kierunku jednym do wrót piekielnym i jeszcze inni w całej Polsce ci co mnie znają fizycznie to pójdą na czyściec po znajomości i Jezus i ch zabierze z 2 kluczem do Boga ojca i taka prawda 100 procent a później do Jezusa Chrystusa będzie moją bezpośrednia decyzją na wrotach do Boga ojca czy mnie cofnie po resztę dusz ziemskich nawróconych muszą jeszcze wszyscy wymodlić do Jezusa Chrystusa żeby mnie cofnął z wrót od Boga ojca serdecznie pozdrawiam wszystkich co mnie uznaju z miasta Szczecinek

777 1 anioł *%#)!& C

17:58, 2025-11-24

Futsalowcy wrócili na parkiet. Wielim wygrywa

Jak tam wiellimowskie parówy? Odmalowaliście już sobie mury czy dalej zrzutkę robicie? Strach wam chyba nie pozwolił wpaść do nas w odwiedziny się odwdzięczyć tak jak my wpadliśmy do was pokazało to że jesteście pośmiewiskiem i nie istniejecie

Chojniczanka

17:58, 2025-11-24

Powrót sygnalizacji i… powrót problemów

A autor tego artykułu (wypocin), wie o czym pisał???!!!, a może nie jechał przy wyłączonych światłach rano przed 7:00 i po zmroku!

Taks

17:21, 2025-11-24

Futsalowcy wrócili na parkiet. Wielim wygrywa

Komentarze na poziomie…stąd też Wielim i jego zwolennicy uchodzą za margines społeczny w Szczecinku. Nie mniej, nie więcej.

Spartan

17:17, 2025-11-24

0%