Zamknij
REKLAMA

Najbliższe dni pod znakiem upałów. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie

07:15, 07.08.2020 | r.
Skomentuj pixabay
REKLAMA

Do 33 stopni Celsjusza pokażą termometry w ciągu kilku najbliższych dni. Zespół prognostów z Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydał drugi stopień zagrożenia pogodowego. Ostrzeżenie obowiązuje do 10 sierpnia.

[POGODA]1596777770411[/POGODA]

Prognozuje się upały, temperatury powietrza w ciągu dnia osiągać będą do 30°C/33°C, zaś w nocy 18°C/21°C.

-napisali w komunikacie

Upałom mogą lokalnie towarzyszyć gwałtowne burze z gradem.

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

Skutki

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu. Niewątpliwie, upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA