Zamknij
REKLAMA

Niebezpieczne przejście na Kołobrzeskiej będzie doświetlone

11:53, 12.02.2020 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Dróg Wojewódzkich pozytywnie odniósł się do propozycji radnych - Jakuba Hardie-Douglasa (radny Sejmiku Woj. Zach.), Macieja Kaźmierskiego (Rada Powiatu) oraz Marcina Kaszewskiego (Rada Miasta), którzy kilka tygodni temu zwrócili się do Zarządu Dróg  z wnioskiem o doświetlenie newralgicznego przejścia dla pieszych znajdującego się  na ul. Kołobrzeskiej w Szczecinku - między osiedlem Kołobrzeska, a sklepem Intermarche w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172.

[ZT]19302[/ZT]

Doświetlenie tego fragmentu ulicy bez wątpienia wpłynie na  poprawę bezpieczeństwa.  W tym miejscu  już kilkukrotnie bowiem dochodziło w przeszłości do potrąceń pieszych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz apel został przyjęty ze zrozumieniem. Takie decyzje cieszą. Zgodne rozwiązywanie pozornie błahych spraw pokazuje, że można wiele zdziałać kiedy po drugiej stronie ma się odpowiedzialnych partnerów do rozmów, którzy chcą słychać i rozumieją potrzeby mieszkańców.

- mówi J.Hardie- Douglas

-Ta drobna inwestycja to oczywiście drobnostka w kontekście miasta, ale już na pewno element, który zostanie dostrzeżony i usatysfakcjonuje mieszkańców osiedla Kołobrzeska.

-dodaje radny Kaszewski

Radni dostali zapewnienie, że przejście zostanie doświetlone do końca maja.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

Benek z GalapagosBenek z Galapagos

15 2

Bzdura totalna. To przejście powinno być zlikwidowane. Koniec - kropka. Zresztą zobaczycie po wejściu nowych przepisów ruch zostanie spowolniony, korki i zablokowane skrzyżowania będą na porządku dziennym a ilość zdarzeń z pieszymi będzie jeszcze większą. 12:22, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YyYy

0 0

Czemu służą te zryte zdjęcia na instku? 12:29, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

P.Kaszewski - Do robP.Kaszewski - Do rob

2 12

Bzdura totalna........pisze "Benek z Galapagos". Racja. To co On pisze, to TOTALNA BZDURA.
Otoczenie Człowieka - Człowiek powinien kształtowań w sposób przyjazny dla siebie i z poszanowaniem potrzeb słabszego i bez niszczenia środowiska w którym żyje.
W tym przypadku - słabszym wobec pojazdu jest człowiek. Te przejście MUSI BYĆ i MUSI BYĆ NAPRAWIONE, aby nie było zagrożeniem dla ludzi.
Na tym przejściu do wykonania są trzy zadania:
1. Zatoka przystankowa.
2. Doświetlenie przejścia.
3. Podwyższenie do poziomu krawężnika, istniejącego chodnika dojścia od strony sklepów i to na długości do krawężnika istniejącej ścieżki rowerowej.
Punkty 1 i 2 są proste w zrozumieniu. Punkt 3 pozwoli pieszym lepiej widzieć nadjeżdżające pojazdy, zwłaszcza jadące od strony osiedla Zachód. Kierującym pojazdami - pozwoli wcześniej zauważyć pieszego zamierzającego dojść do przejścia.
Stan obecny to jest jedna wielka niewiadoma: Czy pieszy stojący na schodku jest jeszcze na chodniku przed strefą przejścia, czy już jest tym, który ma bezwzględne pierwszeństwo w przejściu. I z powodu tej niewiadomej - ciekawie z punktu prawnego wyglądałby zamiar policjanta, aby kierowcy dać mandat, za nie przepuszczenie pieszego na przejściu.. 14:32, 12.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Benek z GalapagosBenek z Galapagos

6 1

Masz 1 przystanek z zatoka w odległości około 100 metrów od feralnego przejścia. Wychodząc z Twojego założenia moznaby zrobić przejście po przekątnej ronda tak by piesi mogli dostać się do tesco, mrówki, czy pup itd. A może po prostu zakazać poruszania się samochodami? To nie jest ściśle centrum miasta więc moim zdaniem budowa przejść, zatok co 100 metrów to totalna głupota narażająca pieszych na niebezpieczenstwo. A może na tym przejściu zamontować światła z cyklem5 min? A moze kładkę nad jezdnia? Czym moze przejście podziemne? Dla wygody-a co tam. Są też jestem uczestnikiem ruch jako pieszy czy kierowca. Nawalenie infrastruktury w tak bliski obszarze dla mnie to bzdura.
PS. Pkt4. Wycinka krzewów celem lepszej widoczności ? 14:44, 12.02.2020


Miara_postrzeganiaMiara_postrzegania

7 1

Hmmm, ciekawe ile punktów Pan wyliczy dla przejść zlokalizowanych na wsiach.
Tam przejścia przecinają drogi krajowe. Ludzie tam żyją.
Piękne zaangażowanie...jednak wolałabym, żeby tym się zajmowali specjaliści.
Doświetlać? Przecież tam są nowe lampy? Jak ludzie żyli 40 lat temu?
Moim zdaniem to przejście jest dziwaczne i niepotrzebne.
3 przejścia dla mieszkańców Osiedla Kołobrzeska do sklepiku?
A ile przejść do sklepiku mają mieszkańcy Narutowicza przy Biedrze?
Podpowiem: jedno. Przy ul. Lipowej.
Ludzie żyją, nikt ich nie zabija na przejściu, nikt nie musi pisać niczego i nigdzie.
18:14, 12.02.2020


S.S.

6 1

Bardzo niebezpieczne przejście!. Powinno być zlikwidowane. Za następne wypadki POwinni odPOwiedzieć radni Daglas i Kaszewewski. Żółtodzioby, nic nie wiedzą o życiu, ich słabi rodzice śmiesznie próbują promować, żałosne. 22:32, 12.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Moje przejścieMoje przejście

0 4

Rozumiem, że możesz mieć osobiste insynuacje do tych dwóch panów. To Twoja sprawa. Oni dla mnie sa obojętni jak los chomika szarego w Chinach centralnych. Dla mnie ważne jest bezpieczeństwo na przejściu, moje zdrowie i moje życie. Jeżeli dla Ciebie te wartości są bez znaczenia, skocz na główkę z Wieży Bismarcka a Ziemia będzie uwolniona od intelektualnego pasożyta. 23:16, 12.02.2020


PioPio

1 0

Wow! 23:06, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Skojarzenie...Skojarzenie...

0 3

"Benek z Galapagos"...
czy to taka lokalna "Matka Kurka"??? 23:18, 12.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Benek z GalapagosBenek z Galapagos

4 0

Dla Ciebie moge być "Matka Kurka", "Kaczka Dziwaczka", "Schetino Bambino" lub "Czerwony Październik"? 07:30, 13.02.2020


Kusy56Kusy56

9 1

Popieram tych co krytykują lokalizację tego przystanku.
Jak wcześniej piszą 100 m dalej jest przystanek z zatoką dla autobusów. Jest on bezpieczniejszy od tego o który bije się pianę gdyż wysiadający pasażerowie wychodzą z za pojazdu na przejście dla pieszych.
Kierowca jadąc od strony osiedla Zachód nie ma rentgena w oczach.
Oczywiście powinien zachować szczególną ostrożność ale sami Panowie radni bez...dni chcą stworzyć niebezpieczną sytuację. Doświetlenie nie rozwiąże niebezpiecznej sytuacji.
Dojście do sklepów 200 m przyczyni się do poprawy zdrowia. Klienci dotlenią płuca,zmniejszą ryzyko zawału lub wylewu etc .innych przypadłości.
Wierchuszka podnosi nam akcyzy na używki na każdym kroku dbając o nasze zdrowie a lokalni przedstawiciele ludu o to nie dbają żałując poszkodowanych klientów bo musieli by przespacerować się 200 metrów.
Sport to zdrowie każdy to im powie.
Przejście pieszo 200 m nie zaszkodzi a wręcz pomoże.
Pomyślcie o tych poszkodowanych. Teraz żałują że bez wyobrażni wychodzili z za autobusu a mogli kawałek dalej wysiąść i by się ustrzegli niebezpiecznej sytuacji.
Zlikwidować ten przystanek i będzie spokój.
Jeszcze raz popieram propozycję likwidacji tego przystanku.
Co dla niektórych najlepiej by było żeby autobus podwiózł ich pod klatkę bloku no i oczywiście drzwi sklepu.
Pomyślności.
07:47, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KucharkaKucharka

1 4

No... popuściłeś wodze fantazji...
Najważniejsze, że z tego powodu, jest Tobie lżej.
A co logiki, to zero wyobraźni.
Kucharza nigdy się nie oceni, zanim nie spróbuje się jego zupy. 10:30, 13.02.2020


Ludzie np. z DworcowLudzie np. z Dworcow

3 1

W krajach CYWILIZOWANYCH, po wybudowaniu czegokolwiek, czy budynków mieszkalnych, handlowych czy handlowo-usługowych, kwestię szlaków pieszych pozostawia się ludziom. Tam gdzie oni ścieżki wydepczą, tam robi się chodniki i przejścia. Tak tutaj zrobiono. I zrobiono mądrze przejście tu wyznaczając, tylko wykonanie było nie najlepsze. Tak powinno się robić, a nie przy biurku. Przy biurku (chyba w Gdańsku) projektowali Kołobrzeską, i zatoka, która miała być na wysokości budynku 12, znalazła się na Osiedlu Zachód - "po przekątnej", bo komuś za biurkiem plan na biurku odwrócili o 180 stopni. 10:25, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cd. nastąpił:cd. nastąpił:

2 1

...a w podpisie miało być: "Ludzie np. z Dworcowej, niech w tej sprawie się nie odzywają". Tu nie mieszkają i nie mają pojęcia jak tu się żyje. Tam macie problem ze smrodem Krono i tylko Wam współczuć. 10:27, 13.02.2020


REKLAMA
REKLAMA