Każdego roku o tej porze wielu miłośników grzybów wyrusza do lasu. Grzybobranie jest świetnym pomysłem aby aktywnie spędzać wolny czas. Jednak i w tej sytuacji nie możemy zapominać o własnym bezpieczeństwie. Przypominamy o kilku wskazówkach, którymi warto kierować się gdy jesteśmy w lesie.
W lasach na dobre trwa sezon na grzyby. Jest to niesamowita zachęta dla amatorów grzybobrania oraz zwolenników leśnych wypraw do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że nie każdy kto idzie do lasu, potrafi sprawnie się po nim poruszać. W ubiegłych sezonach otrzymywaliśmy zgłoszenia, z których wynikało, że ktoś zgubił się w lesie. Wtedy służby ratunkowe wyruszają z pomocą i poszukują zaginionych.
Ponadto:
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w lesie zależy przede wszystkim od nas samych. Nie traćmy rozsądku i czujności, pilnujmy swoje pociechy i zawsze sprawdzajmy czy wiemy którędy kierować się do wyjścia z lasu. Zadbajmy również o środowisko i nie pozostawiać po sobie śmieci. Opakowania po napojach czy kanapkach zabierzmy ze sobą, a po powrocie do domu wyrzućmy do kosza. Od razu sprawdźmy też, czy nie przynieśliśmy na sobie kleszcza, są one bowiem groźne dla naszego zdrowia.
Smród nie do zniesienia. Co unosi się nad miastem?
Latem do już wogle jest taki smród że wytrzymać nie da rady zróbcie coś z tym
Rererer
12:57, 2025-12-22
Smród nie do zniesienia. Co unosi się nad miastem?
A w pobliżu fabryka z chemikaliami... przypadek :-) I oczywiście nikt nic nie wie.
jaco
12:56, 2025-12-22
Smród nie do zniesienia. Co unosi się nad miastem?
Na Przemysłowej fajnie pachnie co dziennie
Zenek
12:55, 2025-12-22
Smród nie do zniesienia. Co unosi się nad miastem?
Monitoruje np. stężenia formaldehydu (słodki odór), amoniaku ( smród moczu).
Stacja nie
12:28, 2025-12-22
1 4
To jest ostatni rok w którym za darmo zbieramy grzyby.Dlaczego? Bo jeśli te kanalie pisiorowate wygrają wybory to w następnym roku będziemy wykupywać pozwolenie na zbieranie grzybów.
1 0
"Bo jeśli te kanalie pisiorowate..."
właśnie ugrałeś +1% dla lokalnego PIS. gratulacje! ;D
1 0
To PO chciało sprzedać-sprywatyzować Lasy !!!!!!! życzę udanych zbiorów !!!!
4 1
Gdyby nie PiS, już od kilku lat byśmy płacili bo PO KO by las ukradło albo sprzedało za bezcen?