Zamknij
REKLAMA

Po wypadku ciężarówki drogowcy poprawili oznakowanie

07:14, 16.04.2019 | ad
REKLAMA
Skomentuj

Wracamy do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki, do którego doszło w minionym tygodniu na drodze krajowej nr 11, przy budowie obwodnicy Szczecinka. Kierujący ciężarówka jadąc od strony Piły staranował ogrodzenie i wjechał na nowo budowane.

[ZT]17353[/ZT]

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie przez złe oznakowanie drogi. Na jezdni nie ma żółtych linii wyznaczających kierunek objazdu, a białe linie ciągłe kierowały w miejsce gdzie wjechała ciężarówka. Nie było też odpowiedniego oświetlenia zmiany kierunku jazdy.

-Oznakowanie w tym miejscu było w momencie wprowadzenia wykonane zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruch i odebrane. W skład oznakowania wchodziły przede wszystkim znaki pionowe oraz pachołki i bariery drogowe wskazujące zamknięcie jezdni –mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W chwili kiedy doszło do wypadku, oznakowania takiego nie było.

-W czasie eksploatacji oznakowanie poziome wymalowane żółtymi liniami niestety uległo zatarciu. Wykonawcy były na ten temat zgłaszane uwagi, zarówno ustnie na radach budowy, jak i pisemnie. W związku z brakiem reakcji podjęliśmy dalsze działania kontraktowe i wykonawca powinien niezwłocznie odnowić oznakowanie poziome zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu pod rygorem kar kontraktowych. Jest to plac budowy i za wykonanie i utrzymanie oznakowania odpowiada wykonawca inwestycji.

Na dzień dzisiejszy droga została już odpowiednio oznakowana. Na jezdni pojawiły się żółte linie, a na poboczu ustawiono światła wskazujące kierunek jazdy.

(ad)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MphkMphk

0 0

To jest chore jest ograniczenie prędkości najpierw 60 później 40 zwalnia się 15:23, 18.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone