Zamknij
REKLAMA

Wróci zdalne nauczanie? Minister zdrowia mówi o "priorytetach rządu"

16:40, 21.01.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Rekord zachorowań na COVID-19 w Polsce skłania rządzących do podejmowania decyzji, które zahamują rozwój epidemii. W tym kontekście wraca temat zdalnej edukacji. 

W piątek (21 stycznia) padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce od początku pandemii. Ministerstwo przekazało, że tylko jednego dnia odnotowano 36665 zachorowań. 

To wzrost będący wynikiem szybkiego rozprzestrzeniania się w kraju wariantu Omikron. 

W związku z tym zaplanowano już wprowadzenie pracy zdalnej w sektorze administracji publicznej i samorządowej. W mediach, co rusz pojawia się również temat wprowadzenia nauki zdalnej. Ta, według różnych źródeł, miałaby zostać wprowadzona po feriach. 

Spekulacje te ucina jednak minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

- Na pewno priorytetem rządu, jeśli chodzi o utrzymywanie i wprowadzanie restrykcji, jest jak najdłuższe zachowywanie nauki stacjonarnej - podkreślał szef resortu. 

Niedzielski wskazuje też na koszty nauki zdalnej, czyli "aspektu jakości edukacji, ale również problemów, które są związane z readaptacją po okresie przerwy".

Podobnego zdania jest szef resortu edukacji. Przemysław Czarnek uważa, że zdalnej nauki "da się uniknąć". 

- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną. Gdyby sytuacja się pogorszyła z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień, będziemy podejmować dalej idące decyzje. Na razie takiej potrzeby nie ma - cytuje słowa Przemysława Czarnka portal Wirtualna Polska. 

Jak podaje Wirtualna Polska, w czwartek (20 stycznia) w trybie stacjonarnym funkcjonowało 93,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 74 proc. szkół podstawowych i 81 proc. szkół ponadpodstawowych w 11 województwach.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RobertRobert

8 2

• Drożyzna- najgorsza od 20 lat
• Biurokracja - najgorsza od 20 lat
• Poziom i prostota prawa - najgorsze od 20 lat
• Podatki - najwyższe od 20 lat
• Poziom mediów - najgorsze od 20 lat
• Inwestycje - najgorsze od 20 lat
• Skłócenia Polaków - największe od 20 lat
• Skłócenie Polski z UE - największe od początku wejścia
• Poziom zakłamania - najgorszy od 20 lat.
O prawach kobiet, mniejszości, deptaniu firm nawet nie będę pisał to temat rzeka. Co się stało z wielkim śledztwem smoleńskim? Co z audytem o stanie państwa sprzed 1 kadencji ?
Za radosne rozdawnictwo pieniędzy przez PIS będą płacić jeszcze nasze prawnuki. Taka jest cena beztroski? głupoty? rządzy władzy?

TAK WYGLĄDA PRAWDA O PIS, dlatego piszę że to NAJGORSZA partia od 1989 ponieważ w TVPiS powiedzą że jest odwrotnie. Rządzą nami ludzie którzy prowadzą nas w przepaść a sami nabijają sobie kieszenie - nie widzicie tego ? 18:56, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

2 0

W TVP mówią co innego 🤣 ostatnio słuchałem wiadomości na tym kanale i zastanawiałem się co oni ludziom do głowy nakładają, a ludzie wierzą w te głupoty oczywiście enie mówię o wszystkich . Drożyzna wszędzie wiadomo że wszystko drożeje ale aż tak to przesada ale co trzeba płacić i nic z tym się nie zrobi 12:59, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%