Zamknij
REKLAMA

Uczniowie nie przyszli na maturę. Szkoła podała im zły termin egzaminu?

16:30, 18.05.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. DDWloclawek
REKLAMA

Do niecodziennej sytuacji doszło w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Uczniowie zdający maturę z historii na poziomie rozszerzonym zamiast na godzinę 9:00 przyszli o 13:30. Dyrektor placówki tłumaczy, że doszło do "ludzkiego błędu". 

Do sytuacji doszło w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Placówka błędnie poinformowała uczniów o terminie matury z historii.  Egzamin, zgodnie z planem, rozpoczął się punktualnie o 9:00.

Dyrektor placówki tłumaczy, że doszło do "ludzkiego błędu". O całej sprawie poinformował portal Wirtualna Polska. 

- Maturę miało zdawać czterech uczniów. Jeden zdawał, przyszedł normalnie na godzinę 9:00, czyli znał termin matury. Zatem należy wnioskować, że inni też powinni ją znać - mówi w rozmowie z dziennikarką Wirtualnej Polski dyrektorka ZSTE w Skawinie Krystyna Jędrzejczyk.

Jak dodawała terminy egzaminów znane były uczniom od września. Ponadto, jak mówi dyrektorka, to na uczniach leży obowiązek sprawdzania terminów przed każdym egzaminem.  

Jednocześnie w rozmowie z Wirtualną Polską przyznała, że "rzeczywiście doszło do ludzkiego błędu". Co było tego powodem? 

Jak ustalili dziennikarze WP szkoła przygotowała dodatkowy harmonogram wejścia do szkoły ze względu na pandemię COVID-19.

- Tam rzeczywiście było napisane, że wchodzimy do szkoły o 13:30. Oni się tym zasugerowali, a nie tym, co jest w systemie - wyjaśnia w rozmowie z WP Krystyna Jędrzejczyk. 

Cała sprawa trafiła do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Uczniowie, którzy nie pojawili się na egzaminie otrzymali dodatkowy termin. Do matury z historii na poziomie rozszerzonym przystąpią 16 czerwca.

Jak twierdzi w rozmowie z WP dyrektor szkoły późniejszy termin egzaminu nie przeszkodzi uczniom w rekrutacji na studia. Świadectwa maturalne otrzymają oni razem z pozostałymi uczniami. Wyniki matur poznamy 5 lipca. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%