Zamknij
REKLAMA

TVN może zmienić właściciela. Trafi w ręce giganta?

17:40, 17.05.2021 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj
REKLAMA

TVN może zmienić właściciela. Amerykańskie media sugerują, że do fuzji może dojść w ciągu kilku najbliższych dni. 

Discovery, właściciel Eurosportu, w 2018 roku koncern kupił Scripps Networks Interacitve, ówczesnego właściciela TVN. Teraz cała spółka może trafić w kolejne ręce. 

Discovery ma połączyć się z należącym do AT&T koncernem WarnerMedia. Według informacji "Financial Times”, Bloomberg i CNBC rozmowy w sprawie są na bardzo zaawansowanym etapie. Umowy jednak jeszcze nie podpisano. 

Amerykańskie media twierdzą, że po fuzji WarnerMedia i Discovery powstanie spółka notowana na giełdzie. Właścicielami mają być obecni akcjonariusze obu koncernów.

Ma to być element walki z innymi dużymi graczami na medialnym rynku. Powstanie gigantycznego koncernu ma pozwolić na skuteczną walkę z takimi tuzami jak Disney czy Netflix. 

Do WarnerMedia należą przede wszystkim nadawcy telewizyjni CNN, HBO i Cartoon Network, a także wytwórnia filmowa Warner Bros.

Oba koncerny nie chciały komentować ustaleń mediów.

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Narodowa Kupa GnojuNarodowa Kupa Gnoju

0 0

Uprzejmie proszę nie robić *%#)!& zadymy. Z cała pewnością obóz tzw. "rządzacy", w przypadku sprzedaży TVNu w ręce np. Gazpromu - mocno i podwójne, dałby na mszę dziękczynną na Jasnej Górze ... tym samym popierając jednocześnie niekatolickie zachowania społeczne tego klasztoru. Nic z tego. Kapitał POZOSTAJE W REKACH ŚWIATA WOLNEGO OD PROPAGANDY I IDEOLOGII ku wielkiemu zasmuceniu Nowogrodzkiej. 15:59, 18.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%