Zamknij
REKLAMA

Sprawdź, kiedy zostaniesz zaszczepiony. Jest specjalny kalkulator!

17:12, 05.01.2021 | M.O.
Skomentuj Pojawiło się narzędzie, które pozwoli obliczyć orientacyjny termin szczepienia fot. depositphotos.com
REKLAMA

Stworzony został specjalny kalkulator, który ma pozwolić na określenie przedziału czasowego, w którym zostaniemy zaszczepieni. Narzędzie to stworzyła krakowska firma Omni Calculator.  

Kalkulator najpierw powstał dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. O narzędziu stworzonym przez Polaków pisały czołowe gazety - m.in. The Independent, The Daily Mail, The Sun,The Mirror.

Teraz światło dzienne ujrzała polska wersja. Za jej przygotowaniem stoją lekarka Aleksandra Zając i doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Dominika Miszewska.

Szczepienia w Polsce są darmowe i dobrowolne. Obecnie podawane są tzw. "grupie zero". W tej grupie znajdują się m.in. pracownicy służby zdrowia. 

Zapisy, dla osób z pierwszego etapu - m.in. osób powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służb mundurowych, nauczycieli - na szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczną się 15 stycznia. 

Afera związana z nieuprawnionym, odbytym poza kolejnością szczepieniem celebrytów wywołała wiele pytań. Polacy zastanawiają się, kiedy będą mogli się zaczepić, kiedy będzie ich kolej. Dzięki narzędziu stworzonemu przez krakowską firmę można to sprawdzić w prosty sposób. 

Kalkulator jest oparty o kolejność opublikowaną w Narodowym Programie Szczepień.

Do wyliczeń pobierany jest wiek uczestnika szczepień, aktywność zawodową i stan zdrowia. Na tej podstawie określona jest minimalna i maksymalna liczba osób, która jest przed nami w kolejce do szczepienia. Pokazuje także prawdopodobny termin, w którym otrzymamy pierwszą dawkę szczepionki. 

Kalkulator jest dostępny TUTAJ.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

NhbjjNhbjj

4 18

Nigdy nie zgodzę się na rolę królika doświadczalnego choćby plandemią trwała do końca swiata! 12:00, 09.01.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

WiktorWiktor

0 7

Bredzisz kobieto! Jesteś co najmniej tak *%#)!& i pusta jak trump i kaczka 14:33, 09.01.2021


HeheHehe

3 2

No to dlugo nie pozyjesz 15:16, 09.01.2021


NowaNowa

3 2

Skoro wolisz mieć ciężką chorobę zamiast szczepienia, wolno ci wybrać. Każdemu wolno być mądrym inaczej. 15:19, 09.01.2021


NicoNico

7 7

Szczepcie się szczepcie.Rząd na was kasę robi,śmieje się z darmowych królików doświadczalnych.A wystarczy poczytać o firmach które produkują szczepionki.Ciemnogród 07:15, 10.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA