Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas powołał Macieja Makselona na stanowisko wiceburmistrza Szczecinka. Jest to druga osoba, która objęła to stanowisko w ostatnich dniach - wcześniej na wiceburmistrza została powołana Beata Pszczoła-Bryńska.
Maciej Makselon już wcześniej miał okazję być wiceburmistrzem, kiedy na stanowisku burmistrza był Daniel Rak. Teraz będzie odpowiedzialny między innymi za kwestie oświaty, sportu i spraw społecznych. Będzie też odpowiedzialny za Wydział Rozwoju, który zajmuje się m.in. pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych.
Nominacja Macieja Makselona może budzić pewne zdziwienie, biorąc pod uwagę, że był on zastępcą poprzedniego burmistrza, który przegrał wybory z obecnym burmistrzem. Decyzja ta wywołała opór w szeregach ugrupowania Jerzego Hardie-Douglasa, jednak burmistrz tłumaczył ją jako element porozumienia z klubem radnych Kolicji Obywatelskiej, którzy mają większości w Radzie Miasta.
::news{"type":"see-also","item":"38968"}
Nominacja Macieja Makselona na stanowisko wiceburmistrza nie wpływa także na kwestię sprawy jego kandydowania na radnego do Rady Miasta, który ze względu na kontrowersje związane z miejscem zamieszkania złożył mandat.
Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zapewnił jednocześnie, że porozumienie z byłym burmistrzem nie zmieni jego zdania na temat przeprowadzenia audytu w ratuszu i instytucjach miejskich – zapowiadał to podczas kampanii wyborczej.
W środę, w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja, podczas której burmistrz tłumaczył swoje decyzje. Zapraszamy do oglądania.
