Były burmistrz Szczecinka i poseł Jerzy Hardie-Douglas, który w nadchodzących wyborach samorządowych będzie próbował wrócić na fotel burmistrza, otrzymał poparcie Trzeciej Drogi i Radosława Lubczyka. O takiej koalicji mówiono już od pewnego czasu, teraz przyszedł czas na wspólne oficjalne poparcie.
W czwartek podczas konferencji prasowej Trzecia Droga poparła kandydata na burmistrza Jerzego Hardie – Douglasa.
- Polskie Stronnictwo Ludowe i Trzecia Droga chcemy dość jasno dzisiaj powiedzieć, że po wielu rozmowach, po wielu konsultacjach, po wypracowanym programie, który niedługo będzie przedstawiony chcemy złożyć taką deklarację, że popieramy Jerzego Hardie - Douglasa na urząd burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych.
- powiedział poseł Radosław Lubczyk
- Cały nasz komitet mieści się w szerokiej formule „koalicji 15 października”. W moim komitecie są zarówno członkowie Platformy Obywatelskiej, jak i Polski 2050 i PSL-u. Są również sympatycy tych wszystkich ugrupowań, które dzisiaj tworzy koalicję rządową.
- powiedział Jerzy Hardie - Douglas.
W ramach wyborczej koalicji Jerzy Hardie-Douglas oraz Trzecia Droga wystawią wspólne listy do rady miasta w Szczecinku. Do rady powiatu Trzecia Droga wystawi własne listy kandydatów.
[ZT]37153[/ZT]