Zamknij
REKLAMA

Wielkie skakanie w małych Barwicach - zapowiedź

2019-10-08 12:31:32
REKLAMA

Już 11 października odbędzie się XIV Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Szczecineckiego

11 października 2019 r. odbędzie się  XIV Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Szczecineckiego. Hasło konkursu to „Wielkie skakanie w małych Barwicach”. Barwickie skoki mają charakter konkursu integracyjno – pokazowego. To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku wzwyż w kraju podczas którego będzie można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi. Konkurs w którym jednocześnie będą skakały kobiety oraz mężczyźni w różnych kategoriach wiekowych.

Do Barwic po raz kolejny przyjadą najlepsi skoczkowie wzwyż, którzy podkreślają, że siłą i wartością barwickiego konkursu jest niesamowita i niepowtarzalna atmosfera licznie zgromadzonej publiczności. Wśród zaproszonych skoczków w Barwicach zobaczymy wielu medalistów Mistrzostw Polski,  Europy oraz finalistów Mistrzostw Świata. W gronie niepełnosprawnych skoczków nie zabraknie medalisty Igrzysk Paraolimpijskich  Łukasza Mamczarza, natomiast z krajowych skoczków zobaczymy min: Norberta Kobielskiego (tegorocznego srebrnego medalisty Mistrzostw Polski). W kategorii kobiet wystartuje Paulina Borys (tegoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Polski oraz Aleksandra Nowakowska (brązowa medalistka Polski U - 23). Po raz kolejny zobaczymy bardzo lubianego w Barwicach najlepszego polskiego mastersa skoku wzwyż w kategorii M 65 Dariusza Bednarskiego (tegoroczny srebrny medalisty Mistrzostw Europy).  W kategorii masters kobiet kibice będą mieli okazję podziwiać skoki srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980 r. Urszuli Kielan. Niewątpliwym wydarzeniem konkursu będzie start skoczków  z zagranicy. Jacy skoczkowie zapoczątkują nową epokę barwickiego konkursu organizatorzy trzymają w tajemnicy. Dotychczasowy rekord barwickiego konkursu w kategorii mężczyzn wynosi 224 cm., ustanowiony został przez Norberta Kobielskiego. W kategorii kobiet rekordzistką jest Aneta Rydz 178 cm. Ze względu na poważną kontuzję nie będzie skakał wybitny paraolimpijczyk Maciej Lepiato, ale będzie pełnił w Barwicach nową rolę w której zadebiutuje. Tak jak podczas poprzednich konkursów skoku wzwyż tak i teraz kibice będą mogli stanąć do wspólnej fotografii z bohaterami wydarzenia, a także obejrzeć zdobyte w ty roku medale  mistrzostw Europy i Polski, w tym srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich Urszuli Kielan.

Tegoroczny konkurs skoku wzwyż w Barwicach to gwarancja wielkich emocji i niezapomnianych przeżyć. Udział w jednym konkursie tak wielu skoczków wzwyż nie zdarza się często. Z całą pewnością zaproszeni skoczkowie zapewnią wielkie sportowe widowisko, które warto zobaczyć. Konkurs odbędzie się 11 października 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej o godz. 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Mariusz Kieling, burmistrz Barwic, organizator konkursu

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (3)

??

4 2

Kieling Ty się wreszcie za robotę weź a nie pajacujesz razem z Lisem. Tak słabego burmistrza to nie ma w całym województwie. Nieporozumienie Samorządowe 16:08, 08.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MichałMichał

2 2

Ooooo, mamy trolla. Pamiętajcie, nie karmcie troli. 09:08, 09.10.2019


345345

3 0

*%#)!& *%#)!& . Powiedz lepiej Kieling ile miejsc pracy powstało za Twojego urzędowania - po za miejscami dla ludzi z Nieporozumienia w urzędzie gminy Barwice. Odp 0. Ile kilometrów dróg 0. Kim jestem po za sportem 0. Na czym się znam po za sportem 0. Ile zarabiam jako słaby burmistrza 10000 miesięcznie. 16:18, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz