Zamknij
REKLAMA

Nowy samochód specjalistyczny na ulicach Szczecinka

2019-05-06 17:26:31
REKLAMA

Przeznaczony do ciśnieniowego udrażniania sieci kanalizacyjnej i deszczowej, z możliwością jednoczesnego odsysania gromadzonych osadów- nowy pojazd specjalistyczny PWiK za ponad 1,25 mln złotych netto rozpoczął pracę na ulicach miasta.

Oprócz czyszczenia kanalizacji, pojazd może być wykorzystywany również do innych prac, m.in. usuwania wody z zalewisk i dołów. Pracować może w temperaturze nawet minus 15°C, co znacznie usprawni działania prowadzone przez PWiK.

Pojazd jest wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, jak sterowanie radiowe, które ułatwia prowadzenie prac nad kanałem lub podczas awarii nad wykopem.Dzięki wysięgnikowi teleskopowemu nie będzie już konieczności wjeżdżania na chodnik podczas udrażniania i czyszczenia kanalizacji.

- Zakup samochodu był dla nas bardzo istotny. Posiadanie tak nowoczesnego pojazdu specjalistycznego usprawni naszą pracę, przez co będzie ona jeszcze mniej uciążliwa dla mieszkańców. W tym samym czasie będziemy mogli wykonać więcej prac. Samochód będzie wykorzystywany nie tylko na terenie Szczecinka, ale na terenie całego powiatu -podkreśla prezes Zarządu PWiK Andrzej Wdowiak.

Zalet samochodu jest jeszcze więcej- mechanizm przesuwnego tłoka umożliwia dostosowywanie pojemności beczki do bieżących potrzeb, a nowoczesne systemy pozwalająna uzyskanie najlepszych parametrów wydajnościowych nadbudowy (bezpieczniejsza i dłuższa eksploatacja podwozia pojazdu i podzespołów nadbudowy). Dzięki możliwości umieszczenia dłuższych odcinków węży roboczych prace będą przebiegały sprawniej i krócej.

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone