Zamknij
REKLAMA

Polski Ład - Konferencja prasowa posła na Sejm RP Radosława Lubczyka

12:01, 07.01.2022
REKLAMA

W piątek 7-go styczna miała miejsce konferencja posła na Sejm RP Radosława Lubczyka, w której uczestniczył również radny Rady Miejskiej Miasta Koszalina Błażej Papiernik. Podczas spotkania został poruszony temat Polskiego Ładu.

-Klub poselski Koalicja Polska- PSL wyszedł z inicjatywą pomocy ludziom, którzy zostali poszkodowani, czy nie czytają Polskiego Ładu, bo jak wiemy jest to ponad 700 stron prawniczego dokumentu. Nie każdy człowiek jest w stanie go zrozumieć, dobrze przeczytać, a co dopiero zrozumieć.

-od takich słów rozpoczął swoją wypowiedź Radosław Lubczyk, poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Poseł poinformował, że na wszelkie zapytania, petycje, wnioski jak również prośby, o rozwiązanie problemów, powstałych wskutek wprowadzenia przez Prawo i Sprawiedliwość Polskiego Ładu można przesyłać na adres mailowy [email protected].

-Dzisiaj widzimy, że grupy społeczne dostają mniejsze wynagrodzenie. Dzisiaj są te grupy, które dostają wynagrodzenia z góry. Natomiast za chwilę, przyjdą wynagrodzenia, tak zwane z dołu; tutaj domyślam się, że też nie wszyscy, którzy wypełnili PIT 2, mogą zdziwić się, jaką dostaną pensję, bądź nie do końca zrozumieli, o co chodzi w Polskim Ładzie.

- dodał Radosław Lubczyk.

Przedstawiciel PSL-u oznajmił, że rozmawiał z przedstawicielami kilku placówek oświatowych. Z rozmów wynika, że nie wszyscy pedagodzy otrzymali niższe wynagrodzenia. Rozwiązaniem problemu, według Lubczyka może być podjęcie odpowiednich kroków podjętych z ramienia księgowych.

Finalnie poseł wyraził nadzieję, że z czasem niestabilna sytuacja związana z zaniżonymi wynagrodzeniami ustabilizuje się.

(źródło: koszalininfo.pl)

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (1)

ArjusArjus

1 0

Won.KARIEROWICZU! chorągiew na wietrze 18:30, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz