Zamknij
REKLAMA

Bezpłatna pomoc. Można zadzwonić lub napisać do psychoterapeutów z Fundacji Motywacja i Działanie

14:18, 06.10.2021
REKLAMA

Fundacja Motywacja i Działanie, dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego, uruchamia bezpłatną pomoc psychologiczną dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Fundacja startuje z kolejnymi działaniami dla mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego, które mają pomoc przezwyciężyć stres związany z pandemią. Zaplanowano bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz zajęcia dla uczniów. Projekt „Motywacja dla zdrowia edycja 4” otrzymał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Fundacja Motywacja i Działanie od początku pandemii wspiera mieszkańców, oferując profesjonalną pomoc psychologiczną, m.in. pod hasłem „Motywacja dla zdrowia”. Dzięki dotacjom przyznanym w Urzędzie Marszałkowskim psychoterapeuci Karolina Flacht oraz Bartosz Ślaski uruchomili bezpłatne porady psychologiczne, stronę internetową z materiałami informacyjno-edukacyjnymi oraz prowadzili warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Z pomocy skorzystało w sumie ponad 1000 osób. Byli to między innymi rodzice, którzy szukali wsparcia w relacjach rodzinnych, ponieważ w okresie lockdownu w ich domach działo się najwięcej. Mieszkania zamieniły się wtedy w biura, place zabaw, przedszkola i jednocześnie strefę wypoczynku. Po porady zwracali się też przedsiębiorcy, szczególni związane z branżą turystyczną w regionie, zaniepokojeni przestojem w pracy i niepewną przyszłością. Fundacja Motywacja i Działanie obecna była też w szkołach online, prowadząc zajęcia antystresowe dla uczniów oraz szkolenia dla kadry pedagogicznej z zakresu wspierania uczniów w kryzysie. 

W październiku organizacja startuje z czwartą już edycją projektu „Motywacja dla zdrowia”. Zaplanowano poradnictwo online dla mieszkanek i mieszkańców regionu i przygotowano materiały informacyjno-edukacyjne (dostępne na stronie www.motywacjadlazdrowia.pl). Będą też zajęcia stacjonarne dla uczniów „Jak i u kogo szukać pomocy”. W ich trakcie uczniowie dowiedzą się m.in. czym zajmuje się psycholog szkolny, psychoterapeuta, a czym psychiatra oraz w jaki sposób skorzystać z ich pomocy. W sumie 28 godzin.Do psychoterapeutów (podobnie jak przy realizacji wcześniejszych edycji) będzie można zadzwonić lub napisać za pośrednictwem komunikatorów: Messenger, WhatsApp. Rozwijana będzie także strona internetowa dostępna pod adresem: www.motywacjadlazdrowia.pl oraz fanpage w mediach społecznościowych @motywacjaidzialanie

Organizacja na dalsze działania związane z udzielaniem bezpłatnej pomocy psychologicznej otrzymała „mały grant” (10 tys. zł). – Każdy z nas inaczej radzi sobie ze skutkami pandemii i dlatego otrzymanie w razie potrzeby odpowiedniego wsparcia psychologicznego jest bardzo ważne. Z doświadczonymi psychoterapeutami można skontaktować się telefonicznie albo za pośrednictwem mediów społecznościowych – wyjaśnia Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Z  psychoterapeutami można skontaktować się pod numerami telefonów:

  • Karolina Flacht, telefon: 506 591 164
  • Bartosz Ślaski, telefon: 504 587 341

Porady udzielane są nieodpłatnie. Koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora.

Poznaj psychoterapeutów, którzy od początku pandemii służą pomocą:

  • Profil na portalu Facebook: Fundacja Motywacja i Działanie (@motywacjaidzialanie)
  • Strona internetowa: http://motywacjadlazdrowia.pl/
  • Messenger, WhatsApp (login1: Karolina Flacht, login 2: Bartosz Ślaski)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz