Zamknij
REKLAMA

Mr. Bramp \"The destination is over the horizon\" (Cel podróży jest za horyzontem)

23:51, 30.09.2021
REKLAMA

Krzysztof Bracki znany ostatnio jako Mr. Bramp, opowiada o swojej nowej płycie i miłości do muzyki elektronicznej. O tym jak nim wstrząsnęła, ale nie zmieszała i o tym jak trwale pozostaje w jego sercu, aż do ostatniego uderzenia…

- Pasja do muzyki to coś, co było obecne w moim życiu od zawsze – mówi Krzysztof Bracki. - Jednak w całym swoim muzycznym życiorysie zawsze byłem postawiony nieco z boku. Raz jako kompozytor, innym razem aranżer, czy też klawiszowiec, zawsze zatopiony w dźwiękach i oddany swojej pracy. Dopiero teraz, z okazji okrągłej rocznicy urodzin postanowiłem stworzyć coś wyłącznie z myślą o sobie i nieco wyjść z cienia - wyjaśnia.

Owocem pracy ostatnich osiemnastu miesięcy jest płyta: Mr. Bramp „It’s not too late”.

- Ten krążek to realizacja marzenia i zapis tego, co gra w duszy człowieka, który już nie poszukuje, bo znalazł dokładnie to, czego szukał – śmieje się Krzysztof. – A poszukiwałem długo, bo równie ważna co szkoła, była dla mnie prywatna podróż przez gatunki, płyty i fascynacje kolejnymi postaciami światowej sceny muzycznej. Pokochałem Queen, Enigmę, Vangelis, Kraftwerk, Jean-Michel Jarre’a i odkryłem, że to właśnie muzyka elektroniczna porusza mnie najmocniej. Złożona, melodyjna, w zdecydowanej przewadze instrumentalna, wywołująca ogrom emocji. Połączenie żywej ludzkiej energii z pozornie „bezduszną” technologią. Nieograniczone możliwości tworzenia nowych brzmień, zapętlanie dźwięków, układanie w szum oceanu, eksperymentalne trzaski, kosmiczną symfonię albo dyskotekowy szlagier… To właśnie taka muzyka dawała mi poczucie wolności i zabierała w dalekie podróże.

Na płycie znajdziemy trzynaście różnorodnych kawałków instrumentalnych. – To trochę taki tygiel, w którym każdy coś dla siebie znajdzie ...zarówno miłośnik ambientu, wolny duch kochający etno i ci którzy wpadają w trans tańcząc pod sceną.

Do gościnnego udziału w projekcie zaproszeni zostali znakomici muzycy: Mariusz Kozłowski - saksofonista, gitarzysta Sebastian Wojgienica, czy grający na instrumentach perkusyjnych Tomasz Hepner. Dobrymi duchami całego przedsięwzięcia były żona Aneta oraz córka Magdalena. – Myślę że ciekawym pomysłem było zaproszenie do współpracy Norika Minasyana, który w utworze „Na zboczach Araratu” odegrał piękną solową partię na tradycyjnym, ormiańskim instrumencie o nazwie duduk. Jego ciepłe, nosowe brzmienie powinno przypaść do gustu słuchaczom i może stać się przyczynkiem do podjęcia własnych, muzycznych poszukiwań.

Jednym z trzech teledysków promujących płytę jest „The destination is over the horizon”, w którym Krzysztof Bracki splótł dwie życiowe pasje – muzykę elektroniczną i motocyklowe podróże. 

Jak obiecuje autor, w kolejnej produkcji wideo, stworzonej do utworu „I'm flyin”, znajdzie się więcej motywów szczecineckich, bo Mr .Bramp, urodzony i wychowany nad Trzesieckiem, chciałby w ten sposób oddać hołd swojemu miastu.

W chwili obecnej płyta – zarówno w formie fizycznej, jak cyfrowej - dostępna jest w sprzedaży na stronie Soliton.pl oraz w szczecineckim sklepie „Autobel” przy ulicy Pilskiej 4. Z pewnego źródła wiemy, że każdy kto pofatyguje się po zakup osobiście może liczyć na autograf, a nawet wspólną fotkę z artystą!

Ponieważ w redakcji iszczecinek również jesteśmy fanami talentu Mr. Bramp, proponujemy wam udział w zabawie. Do rozdania mamy pięć płyt „It’s not too late”. Aby zdobyć jedną z nich należy zasubskrybować kanał Mr. Bramp Official w serwisie YouTube i pozostawić po sobie ślad w postaci komentarza pod teledyskiem „The destination is over the horizon”, a następnie przesłać go wraz ze swoim nickiem z YouTube, na adres: [email protected]. Wśród zgłoszonych komentarzy wybierzemy, pięciu szczęśliwców do których powędrują płyty. Zabawa trwa do końca weekendu, czyli do północy 3 października.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz