Zamknij
REKLAMA

Dixie Rajd Old Mobile 2021

15:03, 13.07.2021
REKLAMA

Już w daniach 24-25 lipca br. odbędzie się kolejna, VI odsłona doskonale znanej mieszkańcom powiatu szczecineckiego imprezy Dixie Rajd Old Mobile. Od samego początku organizację wydarzenia wspiera samorząd powiatowy. W tym roku Powiat Szczecinecki jest jednym z jego głównych organizatorów. Dziś (13.07) przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Szczecinku odbyła się krótka konferencja promująca imprezę.

Dixie Rajd Old Mobile to znakomite połączenie dobrej muzyki i motoryzacji. Z kolejnej edycji cieszą się jednak nie tylko melomani i miłośnicy starych samochodów, ale również wszyscy ci którzy w czasie trwającej pandemii zdążyli stęsknić się za różnego rodzaju wydarzeniami kulturalnymi. Tegoroczna odsłona Dixie Rajd Old Mobile w większości odbędzie się w Bornem Sulinowie.

- Bardzo się cieszę, że z muzykami Dixie Band porozumieliśmy się i mamy możliwość współfinansowania jako samorząd powiatowy tego pięknego przedsięwzięcia. W tym roku na ten cel przeznaczyliśmy 14,5 tys. złotych. Myślę, że będziemy “karmieni” piękną muzyką, ale przede wszystkim będziemy mieli też możliwość zobaczenia tych niesamowitych aut - powiedział starosta Krzysztof Lis.

W konferencji uczestniczyli także członkowie zespołu Dixie Band Andrzej Prokopowicz i Rafał Mizdalski, którzy przedstawili szczegóły imprezy. Tło i zapowiedź tego co nas czeka stanowił  należący do Janusza Wejmana ze Szczecinka zabytkowy Ford typu T z 1921. Słynny Ford od samego początku jest wizytówką Dixie Rajd Old Mobile. Za kierownicą oldschoolwego samochodu z przyjemności zasiadł starosta Krzysztof Lis.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz