Zamknij
REKLAMA

Muzyczny apel o pomoc dla Arcachu

08:12, 19.03.2021
REKLAMA

Caritas Polska zorganizowała koncert charytatywny online z udziałem znanych polskich i ormiańskich artystów. Muzyczne przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na trudną sytuację uchodźców z Arcachu i zachęcić do wsparcia najbardziej potrzebujących.

Jak poinformowała sieć Caritas Europa, od jesieni ubiegłego roku z pomocy Caritas Armenia skorzystało ok. 7 tysięcy rodzin poszkodowanych po wybuchu konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem o Arcach (Górski Karabach). W pomocy tej mieli udział także Polacy: dotychczas Caritas Polska przeznaczyła na ten cel 186 tys. złotych (fundusze pochodzące z własnych środków i ogłoszonej zbiórki).

Premiera koncertu online odbyła się na Facebooku, obecnie występy artystów można oglądać na kanale YouTube Caritas Polska.

Wśród zachęcających do wsparcia są nie tylko artyści polscy (zespół Kombi, muzycy – Natalia Sikora, Filip Lato, Krzysztof „Kielich” Kieliszkiewicz, Katarzyna Gacek-Duda i Paulina Stateczna, Małgorzata Hutek i Karol Makowski, Szymon Grzybacz, zespół Organic Noises, dudukista Kamil Radzimowski), ale i mieszkający w Polsce Ormianie (Lilit Minasyan, Inga Marukyan i Aram Ayrumyan, Artashes „Arci” Baroyan, występujący z Polakami – Aszot Martirosyan z zespołem Kairos, Lilit Hovhannisyan i Urszula Hazuka oraz Sargis Davtyan z Orkiestrą Dętą Miasta Imielin).

– Śmierć niewinnych ofiar, cierpienia rannych, obracane w gruzy kościoły, szpitale i szkoły – to codzienna rzeczywistość niedawno zakończonych działań wojennych w Arcachu. Jednak ból, cierpienie i niedostatek nadal towarzyszą tysiącom uchodźców, którzy opuścili ruiny swych domów. Szukający ratunku znaleźli go w Armenii, m.in. w ośrodkach prowadzonych przez Caritas. My, Polacy, również możemy pomóc – apelują organizatorzy.

Pomóc można:

  • kierując wpłatę na konto Caritas Polska: 19 1160 2202 0000 0003 5899 2030 z dopiskiem „Armenia”
  • wysyłając SMS o treści ARMENIA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: