Zamknij
REKLAMA

Cena za odpady ostro w górę

13:06, 17.03.2021
REKLAMA

Na najbliższej sesji Rady Miasta jednym z punktem obrad będzie wybór metody rozliczenia za śmieci oraz wysokość opłat. Już wiadomo, że odpady komunalne pójdą w górę.

Na początku przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym prawem, system gospodarki odpadami komunalnymi ma być systemem samofinansującym się, co oznacza iż konieczne jest pobieranie takiej opłaty od mieszkańców, aby wystarczała ona na realizację całości zadania.

-Szczegółowo liczymy, kalkulujemy, mamy postępowania przetargowe. Dodajemy jeszcze kilka czynników, które ostatecznie składają się na koszt zagospodarowania odpadów. To dzielone jest przez 12 miesięcy i ilość deklaracji jaka złożona jest do ratusza – mówi w rozmowie burmistrz Daniel Rak.

Po szczegółowych obliczeniach wychodzi, że za zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Szczecinka ratusz płaci rocznie 10,4 mln. złotych. Jeśli to podzielimy przez 12 miesięcy i liczbę deklaracji złożonych przez mieszkańców, których z każdym rokiem ubywa, to wychodzi kwota 30 zł za odpady segregowane. Obecnie jest to kwota 24 zł.  

W wywiadzie burmistrz Szczegółowo przedstawia sytuację związaną z zagospodarowaniem odpadów na terenie miasta. W rozmowie burmistrz porusza także temat spalarni odpadów.

 

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (4)

TaksTaks

1 2

Zużywam z żoną więcej wody niż inni członkowie wspólnoty na osobę i to znaczy, że produkujemy więcej śmieci!!!? Panie burmistrzu, to ma być karą za higienę?!!! Ps. A skąd redaktor wie przed sesją, że cena za odbiór śmieci wzrośnie?!!! 16:35, 17.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaksTaks

4 0

Sprawiedliwość według burmistrza, to obarczenie opłatą uczciwych za nieuczciwych!!!Super logika... 16:44, 17.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZBYNEKZBYNEK

0 0

Rządzący są beznadziejni bo tłumaczenie że podwyżki muszą być bo nie wszyscy płacą. Wynajmują mieszkania i korzystają ze śmietników i nie płacą . Od tego mają tylu burmiszczów i urzędników i nie mogą nić wymyśleć. Takie jest przysłowie masz łeb i ch..j to kombinuj. Tylko potrafią podnosić ceny. 17:42, 21.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JJ13JJ13

0 0

czytając wasze komentarze odnoszę wrażenie , że piszecie bzdury ponieważ z tych wypowiedzi wynika sprzeciw wobec wszelkich racjonalnych argumentów bez podawania rozwiązań. Miasto dostaje nowe przepisy, nowe uwarunkowania i nowe ceny /prąd, paliwa podatki itp../i musi w ramach tych STAŁYCH stworzyć najmniej uciążliwe i w miarę tanie rozwiązanie dla wszyskich. Pamiętajcie , że te nowe uwarunkowania tworzy bardziej lub mniej nieudolny rząd i to jest główna składowa końcowej ceny śmieci i nie jest winą Samorządu ,że musi podnosić ceny to w pierwszej kolejności "wina " rządu a ten aktualny jest akurat najgorszy z możliwych.
NIE ZWALAJCIE WINY NA SAMORZĄD , próbujcie pomagać generując przykładowe rozwiązania i swoje pomysły. 11:46, 05.04.2021